Tokyo Dark zmierza na Switcha i PS4

Tokyo Dark zmierza na Switcha i PS4

Tokyo Dark zmierza na Switcha i PS4
Joanna Pamięta - Borkowska
06.08.2018 16:33

W podziemiach Tokio znajdują się wrota do horroru.

Połączenie visual novel i gry przygodowej, czyli Tokyo Dark - Remembrance, opublikowane w ramach programu Square Enix Collective (czyli inicjatywy wsparcia dla niezależnych studiów, coś jak np. EA Originals) pierwotnie ukazał się na PC we wrześniu 2017, a teraz zmierza na Switcha oraz platformę PS4. Premiera planowana jest na zimę tego roku.

『TOKYO DARK -Remembrance-』Trailer

Jest to debiutancka gra tokijskiego studia Cherrymochi , która stanowi połączenie horroru i powieści detektywistycznej, utrzymanej w mangowej estetyce.

Wersja na Switcha i PS4 zostanie uzupełniona o nowe rozdziały opowieści, będzie też posiadać wersję reżyserską. Udoskonalona została grafika, dodano nowe kwestie dialogowe i zakończenie.

Tokyo Dark | Launch Trailer | Square Enix Collective | PEGI

Tokyo Dark zabiera nas do kanałów Tokio, w który kryją się drzwi prowadzące do zguby każdego, kto będzie miał odwagę je przekroczyć. Główną bohaterką jest detektyw Ito, która przemierza mroczne uliczki i zakątki miasta w poszukiwaniu zaginionego partnera.

Ito przyjdzie rozwikłać liczne zagadki, podejmować trudne decyzje (czasami będzie na to miała kilka sekund) i zdążać w stronę nieuchronnego końca, który może przyjąć dziesięć różnych postaci (plus dodane w wersji Remembrance). Reakcje ludzi, których napotykamy, oraz wydarzenia określane są za pomocą systemu S.P.I.N., na który składają się cztery cechy: Sanity, Professionalism, Investigation i Neurosis.

Twórcą ścieżki dźwiękowej jest Matt Bison Steed, lider zespołu Reign of Fury.

Całkiem niedawno pisałam zresztą o polskim horrorze World of Horror, zainspirowanym twórczością Junji Ito i Lovecrafta. Wygląda na to, że Japonia to niewyczerpane źródło inspiracji dla wielbicieli grozy.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)