Todd Howard o krytyce Starfielda na PC. "Może konieczny jest upgrade komputera"

Todd Howard o krytyce Starfielda na PC. "Może konieczny jest upgrade komputera"

Todd Howard mówi o współpracy  z AMD
Todd Howard mówi o współpracy z AMD
Źródło zdjęć: © Youtube
Arkadiusz Stando
08.09.2023 09:47

Todd Howard to już nie tylko człowiek, ale i mem. Po raz kolejny to potwierdził swoimi słowami w telewizyjnym wywiadzie. Tę odpowiedź na krytykę Starfield zapamiętamy na lata.

Tom Warren za pośrednictwem X (Twitter) poinformował o niebywałej wypowiedzi Todda Howarda. Znany z wielu kontrowersyjnych opinii twórca gier znów pokazał się w swojej najlepszej formie. Poniżej znajdziecie fragment wywiadu, w którym Todd Howard odpowiada na krytykę odnośnie wydajności Starfield na PC. Właściwie w tym przypadku mowa o optymalizacji.

Dziennikarze mówią o optymalizacji, ale Todd Howard twierdzi, że gra została zoptymalizowana. I tutaj trudno się z nim zgodzić, biorąc pod uwagę krytykę wydajności Starfield na PC, którą widzieliśmy na Reddicie. Gracze donosili, że nawet komputer z procesorem AMD Ryzen 9 5900X i kartą graficzną GeForce RTX 3090 ma problemy z utrzymaniem 60 FPS. Z kolei przy RTX 3090 Ti gracz donosi: na niskich ustawieniach w Full HD ma średnio 70 FPS.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Starfield słabo działa na PC? Kup lepszy sprzęt!

Działa świetnie. To prawdziwie next-genowa gra komputerowa i podnieśliśmy poprzeczkę pod względem technologicznym. Być może konieczny jest upgrade komputera dla tej produkcji

Todd Howard - reżyser gry StarfieldTodd Howardreżyser gry Starfield

Jeśli tylko zerkniemy na wpisy odnośnie wydajności gry Starfield na PC w serwisie Reddit, szybko dowiemy się, że słowa Todda Howarda nie do końca mają sens. Tutaj upgrade komputera nie wystarczy, o ile nie kupicie najdroższego możliwego sprzętu. Na high-endowym komputerze gra śmiga w maksymalnych ustawieniach i 4K rozdzielczości. Tylko ilu ludzi na świecie może sobie na to pozwolić?

Warto w tym miejscu wrócić do ostatnich statystyk Steama. Według sierpniowego raportu (dostępny na stronie Steam) najpopularniejszymi kartami graficznymi wśród użytkowników są:

  1. NVIDIA GeForce GTX 1650
  2. NVIDIA GeForce RTX 3060
  3. NVIDIA GeForce GTX 1060
  4. NVIDIA GeForce RTX 3060 Laptop GPU
  5. NVIDIA GeForce RTX 2060

Najlepsze karty graficzne, czyli NVIDIA GeForce RTX 4090 znajdziemy w 0,78 proc. komputerów graczy ze Steama. Z kolei w przypadku AMD RX 7900-XTX jest to 0,23 proc. użytkowników. Czy żyjemy w tej samej rzeczywistości, co Todd Howard?

Arkadiusz Stando, redaktor prowadzący Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)