To The Moon, S.T.A.L.K.E.R., King's Bounty, Mad Riders (i nie tylko) za darmo? Tak, wystarczy... wyjść na ulicę (a nawet nie) [AKTUALIZACJA]

To The Moon, S.T.A.L.K.E.R., King's Bounty, Mad Riders (i nie tylko) za darmo? Tak, wystarczy... wyjść na ulicę (a nawet nie) [AKTUALIZACJA]
marcindmjqtx

30.05.2014 19:10, aktual.: 05.01.2016 15:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

I zeskanować kod ze specjalnego regału. Pierwszy już stoi w Warszawie. Ale dostep można uzyskać i przez internet.

W ramach akcji Kultura Na Widoku w kilkunastu miastach Polski zostaną wystawione specjalne regały, takie jak na powyższym zdjęciu. Skanując komórką znajdujące się na nich kody QR zyskamy dostęp do gier, książek, filmów i utworów muzycznych. Zdobyty w ten sposób kod aktywujemy już w konkretnej usłudze lub sklepie internetowym, otrzymując daną rzecz za darmo lub zyskując rabat.

Co można znaleźć? Na przykład dzieła Marii Konopnickiej i Cypriana Kamila Norwida, ale i "Get Lucky" Daft Punk. Bogata oferta czeka również na graczy. Na razie mamy informację od Techlandu. Bezpłatnie udostępniane są takie produkcje ze sklepu Boxoff Store, jak Mad Riders, Nihilumbra To The Moon, a z rabatem - Age of Wonders III, Crash Time 5, Star Drive i Symulator Farmy 2014.

Na zdjęciach widać również m.in. NBA 2K14, Need for Speed: Most Wanted, Rayman Origins, South Park: Kijek Prawdy, Sim City, Wiedźmin 1&2 czy Tomb Raider. Napisaliśmy do Muve, CDP.pl i gram.pl z pytaniem o ceny, zaktualizujemy ten wpis, gdy poznamy konkretną ofertę.

A kto ma blisko pod Pałac Prezydencki, może wybrać się i sprawdzić jak to działa w praktyce. W Warszawie stanął pierwszy regał, kolejne pojawią się w Łodzi, Katowicach, Gdańsku, Opolu, Wrocławiu, Krakowie, Sopocie, Mrągowie, Gdyni, Zakopanem i Kazimierzu Dolnym. Akcja potrwa do 15 sierpnia.

Akcja Kultura Na Widoku ma na celu promocję świadomego i legalnego uczestnictwa w kulturze. Więcej o niej można przeczytać tutaj.

Aktualizacja Okazuje się, że listę gier (i innych dóbr kultury) można bez problemu znaleźć na serwisie całej akcji - kulturanawidoku.pl Tam też można zobaczyć, czy gra jest za darmo - tych jest raczej niewiele - czy jest na nią zniżka. I uzyskać kod podając e-maila. W ten sposób na pewno za darmo (oznaczone jako BEZPŁATNA) są gry:

  • S.T.A.L.K.E.R. Zew Prypeci
  • Dawn of Magic
  • Konung
  • King's Bounty: Legenda

Wspomniane tytuły Techlandu mają jednak podane ceny, co wskazywałoby, że oznaczenie ceny jest błędne. Spróbowaliśmy je pobrać, ale serwis najwyraźniej jest obciążony dużą liczbą zapytań, bo na razie nie dostaliśmy maili zwrotnych.

Trochę gier mobilnych: Kingdoms&Lords, Green Farm 3, Gangstar City, Bubble Bash Mania, Little Big City, Littlest Pet Shop, World at Arms, Wonder Zoo, Total Conquest, Dragon Mania, Fashion Icon, Texas Hold'Em,

Jest też kilka gier online oznaczonych jako "bezpłatne": Triviador Polska, Howrse, Bilard, FIFA World, Gry Towarzyskie.

A także dwie gry niespodzianki bez podanej ceny i platformy.

Marcin Kosman, Paweł Kamiński

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także