To już oficjalne. Atari zapowiada Neverwinter

To już oficjalne. Atari zapowiada Neverwinter23.08.2010 16:17
marcindmjqtx

Plotki i ploteczki na temat wznowienia jednej z gier cRPG na podstawie D&D pojawiały się od pewnego czasu. Teraz mamy oficjalną informację. W czwartym kwartale 2011 pojawi się Neverwinter od Atari.

W trakcie gry będziemy mogli wybrać jedną z pięciu klas dostępnych w klasycznym D&D. Dostępny będzie też tryb kooperacji dla 5 postaci kontrolowanych przez ludzi, bądź też komputer. Tak, jak w Neverwinter Nights będziemy mogli tworzyć swoje własne scenariusze za pomocą narzędzia zwanego Forge.

Co z fabułą? Odpowiada za nią R. A. Salvatore. Zresztą - Neverwinter na PC to nie jedyna pozycja, która pojawi się z tej serii. Dostępne będzie również papierowe RPG i trylogia autorstwa wspomnianego pisarza. Jej pierwsza część będzie mieć swoją premierę 5 października i jest prequelem do gry wideo. Dzięki niej poznamy niektóre postacie i wydarzenia z cRPG od Atari.

Jak na razie o samym scenariuszu wiemy niewiele. W Neverwinter jest źle, wiele frakcji walczy o o dominację po przejściu plagi Spellplague. I to w zasadzie tyle. Czekamy na więcej informacji.

Piotr Gnyp

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)