To jak sprzedało się Move w Polsce?

marcindmjqtx

19.10.2010 18:01, aktual.: 06.01.2016 15:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Całkiem niedawno Sony pochwaliło się wynikami sprzedaży swoich nowych kontrolerów ruchowych do PlayStation 3 - Move w Europie. Wynik był imponujący, bo wyniósł aż 1,5 miliona sztuk. Zaciekawiło nas, jak sytuacja wyglądała w Polsce.

Jak pamiętacie, z dostępnością Move było różnie. Generalnie ciężko było je kupić, gdyż w sklepach po prostu ich brakowało. Okazuje się, że SCE Polska padło ofiarą swojego sukcesu. Jak mówi nam Maciej Kmiołek - "W okresie premiery (wrzesień 2010) dostarczyliśmy  do sklepów w całej Polsce ponad 25 000 produktów z rodziny PlayStation Move (czyli - kontroler ruchu PS Move, kontroler nawigacyjny PS Move, PS Move Starter Pack i PS3 w zestawie z PS Move Starter Pack) i w tej chwili pod względem sprzedażowym wejście na rynek kontrolera ruchu PS Move jest naszą najlepszą premierą w historii". Największym hitem okazała się być gra Sports Champions, której odsprzedaż do dnia dzisiejszego przekroczyła 15 tysięcy egzemplarzy.

Czy to dużo? Rok temu na panelu wydawców, który odbył się na Poznań Game Arena mogliśmy się dowiedzieć, że 15-20 tysięcy sprzedanych gier na PC kosztujących około 120zł to dużo. Biorąc pod uwagę ceny zarówno kontrolerów Move, jak i gier je wykorzystujących oraz ilość konsol PlayStation 3 na rynku, która jest dużo mniejsza od pecetów wychodzi na to, że Sony w Polsce faktycznie osiągnęło sukces.

Gratulujemy.

Piotr Gnyp

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)