To jak się ma ocena Conviction do innych gier z serii Splinter Cell?

To jak się ma ocena Conviction do innych gier z serii Splinter Cell?
marcindmjqtx

15.04.2010 12:00, aktual.: 15.01.2016 13:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowa odsłona Splinter Cella jest inna od pozostałych gier z tej serii. Jest więcej akcji, zmieniono podejście do samej rozgrywki. Zresztą - o tym możecie przeczytać w naszej recenzji i w notce podsumowującej opinie innych recenzentów. Teraz natomiast przyjrzyjmy się jak wypadła ocena Conviction na tle wcześniejszych przygód Sama Fishera (na podstawie metarcenzji z Metacritic).

Poniżej lista ocen poszczególnych odsłon serii. Do zestawienia wybieraliśmy najlepszą ocenę danego tytułu ze wszystkich platform, na których był recenzowany. A więc:

  1. Chaos Theory (94 - Xbox, rok wydania - 2005, na ocenę złożyło się 70 recenzji)
  2. Pandora Tomorrow ex aeqo z pierwszym Splinter Cell (93 - Xbox, odpowiednio: 2004 i 2002, 74 i 46 recenzji)
  3. Double Agent* (89 - Xbox, 2006, 13 recenzji)
  4. Conviction (87 - Xbox 360, 2010, 42 recenzje)
  5. Essentials (58 - PSP, 2006, 37 recenzji)

*tak, wiemy, recenzji Double Agenta na Xboksa było bardzo mało. Jeżeli wzięlibyśmy pod uwagę recenzje edycji na 360 ze średnią oceną 85 i 59 recenzjami, to Conviction byłoby jedno miejsce wyżej. Nowe podejście - mimo dobrych ocen - nie było jednak nowym otwarciem. Gra została oceniona gorzej niż Double Agent.

Dziwne to dla mnie, bo o ile w DA nie byłem w stanie grać, o tyle jak do tej pory w Conviction grało mi się całkiem przyjemnie. Mam też nadzieję, że wspólne misje z trybu kooperacji przebiją te, które rozgrywaliśmy z Maciem w świetnym Chaos Theory (jeżeli nie graliście, to macie prawdopodobnie na to ostatnie godziny, póki Microsoft nie wyłączy LIVE dla gier z pierwszego Xboxa).

Pamiętajcie - to tylko średnie z ocen niektórych serwisów liczona dziwnym algorytmem. Co więcej, zakładam, że wiele serii gier chciało by mieć takie oceny - w końcu wszystkie gry z "dużych" konsol to średnia powyżej 85. Wynika z tego, że tytuły sygnowane tą marką można kupować prawie w ciemno, o ile oczywiście lubi się ten styl rozgrywki. Zauważcie też, że najwyżej są oceniane wersje na Xboksa (nie wiem, jak będzie w przypadku Conviction. Recenzji z PC jak na lekarstwo).

Poza tym -  liczy się przecież to, jak Wam się ta gra spodoba. Premiera już jutro. Mamy nadzieję, że podzielicie się z nami swoimi wrażeniami.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)