Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

To, jak Nintendo planuje czat w Splatoon 2, pokazuje, ilu aspektów obecnych czasów nadal nie rozumie

Strona głównaTo, jak Nintendo planuje czat w Splatoon 2, pokazuje, ilu aspektów obecnych czasów nadal nie rozumie
05.06.2017 12:44
To, jak Nintendo planuje czat w Splatoon 2, pokazuje, ilu aspektów obecnych czasów nadal nie rozumie
Adam Piechota
Adam Piechota
bDIWQhkm

Kable, akcesoria, aplikacje. Ale gra przynajmniej miodna.

bDIWQhjF

Jednym z wielu dziwactw Nintendo (od lat) był ban dla czatu głosowego w grach sieciowych. Rozumiecie - postawa "twórcy gier dla całej rodziny", strach przed wulgaryzmami i wszelkimi wesołymi oznakami wspaniałej kultury panującej w przestrzeni wirtualnej. Wii wymagało dziwacznego akcesorium. Wii U - o ile któraś gra w ogóle to wykorzystywała, nie pamiętam - grania na padlecie i odpowiedniego zestawu. Ninny do tematu podchodziło, podchodzi nadal, dość niechętnie.

325600405759473628

Szło przywyknąć, jak ze wszystkim. Po kilku godzinach zamalowywania plansz człowiek nabierał odpowiedniej wprawy, uczył podzielności uwagi. Grał drużynowo na podstawie obserwacji samej mapki na padlecie. No ale skoro Switch miał umożliwić opcję "czatowania", to właśnie Splatoon 2 potrzebował jej najbardziej. A teraz spójrzcie, jak Nintendo planuje to zrobić. Poniższy obrazek pochodzi z Twittera firmy Hori, która przygotowuje tematyczny headset na premierę nowych Inklingów.

325600405759604700

Czyli tak - słuchawki do specjalnej kostki, a tę do telefonu oraz samego Switcha. Trzy kable oraz konieczność korzystania z dedykowanej rozgrywkom sieciom aplikacji na telefonie. Aplikacji, o której sam wydawca nie szepnął ani słówka od kilku dobrych miesięcy. Ale to jest, przepraszam, jakieś PlayStation VR? Oczywiście, można liczbę kabli ograniczyć, jeżeli w słuchawkach nie chce się mieć dźwięku z gry (wtedy wystarczy sam telefon z aplikacją). A może... to taki szalony pomysł... zrobić jak cała reszta świata? Nie utrudniać tych rzeczy, które nie wymagają utrudnień?

bDIWQhjH

To doskonale obrazuje, że "wielkie N" nadal w wielu aspektach jest lata świetlne za konkurencją. Na jedną dobrą decyzję - za taką obecnie biorę przedłużenie darmowego od abonamentu okresu grania przez internet oraz zmianę polityki dotyczącej "darmowych" retrogierek, gdy ten abonament w końcu się pojawi - przypada jedna dość średnia. Mam nadzieję, że na E3 zobaczymy nareszcie zapowiedź nowej wersji Virtual Console. A w Splatoona 2 grać będę tak, jak dawniej - czyli bez czatu w ogóle. Z drogi śledzie, farbowałek jedzie.

Splatoon 2 - Single Player Trailer - Nintendo Switch

Adam Piechota

bDIWQhkD