To jak kiedyś sprzedawały się te gry w Polsce?

Jest rok 1995, właśnie ukazała się pierwsza polska gra na CD - Teenagent. Jako bonusowy materiał możemy tam znaleźć wywiad z Adrianem Chmielarzem z Metropolis, który nie dość, że opowiada nam o planach studia i prezentuje kolejne projekty, to jeszcze mówi, jak to aktualnie sprzedają się gry w naszym kraju.

marcindmjqtx

30.09.2010 | aktual.: 06.01.2016 15:49

Lubicie retro opowieści? Polecamy nasz cykl - Opowieści z krypty

Oglądając ten wywiad wpadłem w nostalgię. Te małe monitory, karty VGA, kasety VHS i niska rozdzielczość budzą wspomnienia. Zresztą gry od Metropolis również. Do rzeczy jednak. Jak wyglądała sprzedaż polskich gier 15 lat temu?

Z wywiadu możemy się dowiedzieć, że Tajemnica Statuetki w ciągu roku sprzedała się w nakładzie 5 tysięcy egzemplarzy, z kolei świeżo wydany Teenagent w pierwszym tygodniu osiągnął pułap tysiąca sztuk. Ile się zmieniło przez te lata? Call of Juarez: Więzy Krwi w wersji na PC to około 15 tysięcy sztuk w samej Polsce w przeciągu roku, w analogicznym okresie Wiedźmin CD Projektu to aż 150 tysięcy egzemplarzy. Sporo się zmieniło, prawda?

Wywiad z Adrianem Chmielarzem PART 1/2

Piotr Gnyp

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.