To były te włamania na konta użytkowników Xbox Live? Microsoft wyjaśnia

Pamiętacie związane z FIFĄ 12 włamania na XBL? Amerykański koncern twierdzi, że to nie były włamania, ale kolejny nieuczciwy sposób zarabiania na kradzionych kontach. Ciekawe wytłumaczenie, sami przyznacie.

marcindmjqtx

14.11.2011 | aktual.: 06.01.2016 11:48

Tak przynajmniej widzi to Doug Park, specjalista od zabezpieczeń w Microsoft.

To nie włamanie, ale po prostu inny sposób zarabiania na skradzionych kontach. Każda usługa ma słabe punkty. Facebook ma luki w bezpieczeństwie, tak samo zresztą jak WOW. Tak naprawdę to na tych dziurach w zabezpieczeniach zarabia się pieniądze. FIFA jest bardzo popularnym tytułem - całe zajście to po prostu nowy sposób na zarabianie pieniędzy przez złych ludzi. Doug Park dodał, że to nie hack, ale tak naprawdę phishing*. Szkoda tylko, że nikt nie przeprosił użytkowników usługi i nie zapewnił, że Microsoft dołoży starań, by podobne sytuacje nie miały miejsca w przyszłości.

*Phishing (spoofing) - w branży komputerowej, wyłudzanie poufnych informacji osobistych (np. haseł lub szczegółów karty kredytowej) przez podszywanie się pod godną zaufania osobę lub instytucję, której te informacje są pilnie potrzebne. Jest to rodzaj ataku opartego na inżynierii społeczne [za Wikipedią]

[via Kotaku]

Paweł Winiarski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomości360microsoft
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.