Tło historyczne Eye of Judgment Set1 - Historia Stworzenia Świata

Tło historyczne Eye of Judgment Set1 - Historia Stworzenia Świata03.03.2009 19:21
Tło historyczne Eye of Judgment Set1 - Historia Stworzenia Świata
marcindmjqtx

Pierwszego dnia był wielki wybuch. Następnego dnia narodził się świat. Źródło Wszelkiego Istnienia rozsiało swe cząstki na cztery strony świata; a z nich powstały rozmaite formy życia, które szybko wypełniły sobą cały świat. To one nadały nazwę Źródłu Wszelkiego Istnienia, a brzmiała ona ''Istota Najwyższa''. Będąc zadowoloną z nadanej nazwy - Istota Najwyższa ofiarowała mieszkańcom świata swego syna, o imieniu Juno, by im służył. Juno zbudował wieżę, korzystając z dobrodziejstw lasu, której czubek schowany był wysoko w chmurach, a gdy w niej zamieszkał mieszkańcy świata nazwali ją ''Wieżą Juno'', na cześć lasu, z którego Juno czerpał budulec - bowiem las ten zwał się ''Lasem Juno''.

Era prehistoryczna - Narodziny Biolithów Czas mijał. Z oceanów wyrosły góry, a w sercach mieszkańców świata wykiełkowało plugawe nasienie - opanowała ich rządza władania niebiosami. Zbudowali więc żelazne machiny by wesprzeć swoją rebelię przeciwko bogom. Tak powstała rasa Biolithów. Mieszkańcy świata nieświadomie dopuścili się grzechu okazując nadmierną dumę. Młody mężczyzna o imieniu Scion poprowadził potężną armię Biolithów do wojny przeciwko bogom. Wojna zdawała się nie mieć końca, aż pewnego dnia Istota Najwyższa nakazała swemu synowi Juno by ten ukarał mieszkańców świata. Juno zaśpiewał cichą pieśń, która unieruchomiła Biolithów - w mgnieniu oka ich żelazne machiny pokryły się rdzą. Jedno tupnięcie i przerdzewiałe Biolithy obróciły się w pył. Będąc pokonanym, Scion uciekł na szczyt ognistej góry skąd rzucił się w morze lawy i spłonął.

Pojawienie się Czterech Mędrców i Powstanie Czterech Narodów

Czas mijał. Góry zniknęły w czeluściach oceanów. Mieszkańcy świata odrodzili się ponownie zasiedlając olbrzymie połacie ziemi. Gdy po raz kolejny w ich sercach zakorzeniła się duma, z Wieży Juno zeszło Czterech Mędrców. Pierwszy zwał się Dhees. Dzierżąc ogień wyruszył na północny kontynent. Drugim mędrcem była kobieta, a zwała się Toritona. Dzierżąc słój wody wyruszyła na północny przylądek. Trzeci mędrzec zwał się Val na Vos. Niosąc na plecach ciężki kamień wyruszył na wschód. Ostatni, czwarty mędrzec zwał się Til Vorg. Żując źdźbło trawy wyruszył na południe. Czterej Mędrcy powołali do życia swe dzieci, które stały się przodkami potężnych ras wywodzących się z czterech kontynentów.

Rozkwit Czterech Narodów i Wielka Wojna

Osiągnąwszy swe cele Czterej Mędrcy powrócili do wieży idąc w ślady Juno, który uczynił to wiele lat temu. Cztery rasy, które pozostawili, żyły w harmonii skrupulatnie wykonując powierzone im zadania: sadzenie drzew, budowa mostów, wycinanie lasów oraz rozwój wszystkich narodów. Ludzkość doświadczyła dobrobytu na niespotykaną skalę, ponownie gęsto zasiedlając rozległe tereny. Niestety ludzie nie wyciągnęli wniosków z gorzkiej lekcji historii. Poszczególne narody po raz kolejny - kierowane nadmierną dumą - oddały się chciwości. Rzeki spłynęły krwią, a wojna ponownie zdawała się ciągnąć bez końca.

Najazd Zamku Biolithów, Wielki Pogrom oraz umierający świat.

Tego dnia Jesienne niebo przypominało jedwab rozdzierany na kawałki. Przeklęta, mechaniczna forteca wdarła się, przez ten rozdarty nieboskłon, na świat. Był to latający zamek maszyn, w którym ci wszyscy zardzewiali Biolici powrócili do życia - jeden po drugim. W ten sposób rozpoczął się skoordynowany atak na wszystko co żywe - tak z powietrza jak i z ziemi. Cztery Narody pochłonięte wojną pomiędzy sobą, szybko stanęły na skraju totalnego chaosu. Ognia został pochłonięty przez Biolithów, Wody starał się załagodzić konflikt z maszynami, a Ziemi natomiast chylił się ku upadkowi. To właśnie wtedy Seer Vizak stanął przed obliczem arcykapłana Narodu Lasu. Tenże zaprosił czarodzieja Cape Edgewortha błagając go o pomoc w walce z Zamkiem Biolithów. Wybraniec wyruszył w podróż do Wieży Juno by zjednoczyć się z herosami oraz duchami poległych.

Tłumaczenie: Jakub "Rilsir" Potocki

327281982428631865
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)