Tim Willits dołącza do Saber Interactive

Tim Willits dołącza do Saber Interactive
Tatiana Kowalczyk

13.08.2019 11:57, aktual.: 13.08.2019 13:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Były szef id Software zajął tam stanowisko CCO.

CCO, czyli Chief Creative Officer – Tim Willits będzie zatem odpowiadał za kierunek kreatywny firmy. Saber odpowiada za World War Z, NBA 2K Playgrounds i remaster wydanego w 2009 roku Ghostbusters. Ujawniając swoje przejście na Twitterze, Willits podlinkował artykuł, który pojawił się w serwisie Fortune; udzielił tam komentarza i podał szczegóły dotyczące przejścia. Czytamy w nim, że jego nowa praca będzie polegała na kształtowaniu wizji kreatywnej, poszerzaniu bazy graczy i wymyślaniu nowych marek.

Nie jest zresztą tak, że ścieżki Willitsa i twórców World War Z przecięły się po raz pierwszy – id Software wykorzystało przy Quake Champions silnik łączący technologię obu firm.

Saber ma pięć studiów w pięciu różnych krajach (Rosji, Hiszpanii, Białorusi, Szwecji i Anglii), zatrudnia przy tym ponad 500 pracowników i Willits zarzeka się, że pomimo rozmiarów studio działa na podobnych zasadach co studia niezależne. To o tyle ciekawe, że oczywiście jego nowy pracodawca ma ze strzelaninami niewiele wspólnego. Developer tłumaczy swoją decyzję chęcią wniesienia do zupełnie innego gatunku czegoś od siebie i cieszy się, że będzie mógł robić coś lżejszego.

Tatiana Kowalczyk

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)