THQ: Natal pod koniec przyszłego roku, obniżki cen konsol w tym

THQ: Natal pod koniec przyszłego roku, obniżki cen konsol w tym29.07.2009 13:08
THQ: Natal pod koniec przyszłego roku, obniżki cen konsol w tym
marcindmjqtx

Tym razem o Natalu i obniżkach cen konsol wypowiedział się Brian Farell - szef THQ - przy okazji prezentacji wyników finansowych swojej korporacji. W zasadzie nie jest to nic nowego, a powtórzenie informacji, które od jakiegoś czasu krążą po blogosferze i internecie - Natal pojawi się pod koniec przyszłego roku, w tym natomiast możemy spodziewać się obniżek cen co najmniej dwóch z trzech platform.

Jako przykład może posłużyć tu Natal - akcesorium, które pojawi się pod koniec przyszłego roku... Wydaje nam się, że po spadku cen sprzętu, Microsoft nie będzie jedynym, który zaprezentuje nowe akcesoria lub nowe urządzenia, by ich platforma nadal była na czasie i atrakcyjna przez kolejne 3 do 5 lat.  Premiera Natala na święta przyszłego roku wydaje się być coraz bardziej pewna. A co z tymi obniżkami?

Jak zapewne zauważyliście sprzedaż paru z głównych platform ostatnio spada, co powoduje, iż oczekujemy obniżki cen w nadchodzącym okresie świątecznym... [...] Oczywiście zarówno wysokość, jak i dokładny termin obniżki zależy od gości od sprzętu, ale patrząc na cyferki sprzedaży wygląda na to, że czeka nas obniżka u co najmniej dwóch z trzech producentów. Wyniki NPD pokazują nam, że jedyną platformą, która notuje wyższą sprzedaż niż rok temu jest Xbox 360. W związku z tym Farell zapewne odnosi się do PS3 i Wii. Czy jednak Microsoft nie pójdzie również za ciosem i obniży ceny, tak jak Sony? Moim zdaniem jak najbardziej.

Co do Wii zaś - tu z kolei bardziej widzę drogę Apple. Czyli wypuszczania nieco ulepszonego sprzętu z paroma nowymi bajerami za tę samą cenę. Czyli de facto cena konsoli nie spada, po prostu jest ona nieco fajniejsza. Co w tym przypadku może pojawić się nowego? Odtwarzanie MP3, DVD i nowy kolor? Może Wii Motion Plus w zestawie? Pole do manewru Nintendo jest spore.

327083420738349335
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)