THQ kasuje WSZYSTKIE gry z 2014, w tym MMO w świecie Warhammera 40k - początek końca? [PLOTKI]

THQ kasuje WSZYSTKIE gry z 2014, w tym MMO w świecie Warhammera 40k - początek końca? [PLOTKI]15.01.2012 22:40
THQ kasuje WSZYSTKIE gry z 2014, w tym MMO w świecie Warhammera 40k - początek końca? [PLOTKI]
marcindmjqtx

Czarne chmury zebrały się nad THQ. Firma podobno skasowała wszystkie gry, które miały się ukazać w 2014 roku, zamknęła produkcję MMO w świecie Warhammera 40k i oddała prawa do wcześniej zakupionych marek Disneya. Jeżeli te plotki są prawdziwe, to wygląda to jak początek końca. AKTUALIZACJA: THQ zdementowało te informacje.

THQ zareagowało szybko i od razu zdementowało te informacje. No ale w sumie nie ma się co dziwić, spółka notowana na giełdzie nie może sobie pozwolić na takie opinie na swój temat, bo wpływają one na kurs akcji. W każdym razie - oficjalne stanowisko mówi, że produkcje na 2014 rok nie zostały skasowane, zaś produkcja MMO w świecie Warhammera 40k nadal trwa. Według oficjalnego stanowiska firma uważnie przygląda się swoim wydatkom, czego wynikiem jest drastycznie zmniejszenie produkcji gier dla dzieci.

Oryginalny wpis:

Kevin Dent - branżowy weteran - prowadzi firmę doradczą badającą gry wideo Tiswaz Entertainment. Jak sam mówi na swoim Twitterze - nie obejmuje go żadne NDA, w związku z czym może przedstawić sytuację, w jakiej aktualnie znalazło się THQ.

A nie wygląda ona różowo. Akcje firmy spadły o 26% na giełdzie po premierze Homefronta - jednej z największych premier THQ w zeszłym roku.  Teraz zaś podobno wydawcy ma być nie stać na produkcję zapowiadanego od dawna MMO w świecie Warhammera 40k. Minimalna kwota 140 milionów dolarów to dużo pieniędzy, zwłaszcza że w tym segmencie rynku konkuruje się z takimi potęgami jak Blizzard Activision czy Electronic Arts.

Ale to nie koniec złych informacji. Wydawca miał też podobno skasować swoje WSZYSTKIE tytuły zapowiedziane na 2014 rok i zwrócić prawa Disneyowi do jego marek. Nawet te, za które wcześniej zapłacił.

THQ ma też szukać kupca. Podobno firma aktualnie zabiega o bycie wykupioną przez azjatyckie korporacje, co ma uratować ich przez zamknięciem.

Początek końca? Dent mówi, że na rozmowy o zniknięciu tego wydawcy jeszcze jest za wcześnie. Na pewno jednak sytuacja wygląda dla THQ mocno nieciekawie, o ile oczywiście te plotki się potwierdzą.

Oj przyda się im te 800 tysięcy dolarów od CD Projektu, przyda.

Piotr Gnyp

327229252209305879
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)