THQ i EA o obniżce ceny PS3

Strona głównaTHQ i EA o obniżce ceny PS3
27.02.2009 10:40
THQ i EA o obniżce ceny PS3
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Podczas trwające w San Francisco Goldman Sachs Internet and Technology Conference do spekulacji na temat obniżki ceny PS3 odnieśli się przedstawiciele THQ i Electronic Arts. Na początek Brian Farrell z THQ

Sądzę, że Sony zdaje sobie sprawę, zwłaszcza w tej branży i biorąc pod uwagę stan ich konkurencji, że będą musieli w końcu obniżyć cenę. Pytanie brzmi kiedy to zrobią.   Jednak znacznie ciekawszą wypowiedź można było usłyszeć od Johna Pleasantsa z EA. Stwierdził on, że znajdujemy się mniej więcej w połowie cyklu życia konsol, ale może on zostać wydłużony. Co więcej, nie zdziwiłby się, gdyby coś w tym roku z ceną PS3 się stało, dodał jednak, że budowa współczesnych kosnol daje firmom źródło dodatkowego zarobku w postaci DLC, dodatkowych usług i akcesoriów, co pozwala firmie zwiększyć obroty mimo mniejszej ilości konsol na rynku.

Sądzę, że zobaczymy dużo więcej innowacji na tych platformach w ciągu następnych dwóch czy trzech lat. Oznacza to, że potrzeba obniżenia ceny została odsunięta w czasie.  Celne spostrzeżenie. W każdym razie szum wokół przewidywanej obniżki rośnie. Ciekawe, czy faktycznie coś jest na rzeczy.

[via Gamasutra]

327282806307050297
Udostępnij:
Komentarze (0)