THQ: branża nie potrzebuje nowych konsol

THQ: branża nie potrzebuje nowych konsol
29.10.2010 17:11
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Pięć lat po premierze Xboksa 360 i cztery po pojawieniu się na rynku PlayStation 3, wszyscy coraz częściej zastanawiają się, co z następną generacją konsol. Brian Farrell, szef THQ, jednego z większych wydawców, uważa, że nowy sprzęt nie jest jeszcze nikomu potrzebny.

W wywiadzie dla IGN Farrell stwierdził wręcz, ze nowa generacja konsol jest ostatnią rzeczą jaką potrzebuje branża, głównie ze względu na koszty, jakie muszą ponieść zarówno klienci, to jest gracze, jak i sami twórcy, którzy muszą się przestawić na nowy sprzęt.

Zdaniem Farrella nowa generacja sprzętu nie jest na razie potrzebna o tyle, że nie ma nic nowego do zaoferowania graczom:

Lepsza grafika? Gry są cholernie ładne już teraz. Lepszy dźwięk? Nie. Rozgrywka? Raczej nie. Myślę, że gry ewoluują obecnie w dobrym kierunku. Wszystko zmierza do zmian w doświadczeniu płynącym z grania: bogatsze historie, lepsi bohaterowie, jakość, która jest podobna do tej z filmów. Oczywiście oprócz tego Farrell wskazuje także na Move i Kinecta jako narzędzia poszerzenia spektrum odbiorców i dalszego przedłużenia rynkowego życia obecnej generacji.

A czy Wam grafika wystarcza? Myślicie, że twórcy osiągnęli już szczyt możliwości obecnej generacji?

[via IGN]

Konrad Hildebrand

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)