Thor w God of War: Ragnarok będzie... gruby! Internauci nie rozumieją kreacji

Tak będzie wyglądał Thor w God of War: Ragnarok.
Tak będzie wyglądał Thor w God of War: Ragnarok.
Marcin Watemborski

12.09.2021 15:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pamiętacie reakcje internautów po przedstawieniu wyglądu Aloy w nowym Horizonie? Wiele osób było oburzonych tym, że postaci dodano kilka kilogramów. Jeszcze większe zdziwienie i poruszenie wywołała kreacja nordyckiego boga piorunów Thora w nadchodzącej części jednego z najlepszych hack'n'slashy wszech czasów – God of War: Ragnarok.

Jak wygląda Thor według kanonu?

W mitologii nordyckiej Thor był synem Odyna i jednym z głównych bogów. Jego imię oznaczało w staronorweskim tyle, co grom i dokładnie określało ono jego moc. Thor był władcą burz, piorunów, urodzaju i witalności. Jako patron, przychylnym okiem patrzył na domowe ognisko i małżeństwo.

Tradycyjne przedstawienie boga odbiega znacznie od kreacji znanej z komiksów Marvela. Na starych obrazach jest przedstawiony przeważnie z Mjollnirem w ręce (ogromnym młotem), rudymi włosami i długą rudą brodą. Jego postura przypomina agresywnego berserka (niepokonanego wojownika, którego ogarniał szał - przyp. red.).

W nordyckim kanonie miał on znacznie więcej wspólnego z potężnie zbudowanymi wikingami niźli z kreacją w kolorze blond, stworzoną przez amerykańskich filmowców.

Mitologia to tylko inspiracja dla Marvela

Uroda Chrisa Hemswortha, który odegrał rolę Thora w filmach na podstawie uniwersum Marvela, nie wpasowuje się w wyobrażenie o władcy piorunów z nordyckiej mitologii. Thor, którego zobaczymy w God of War: Ragnarok będzie rudy, gruby i groźny. Można się tylko domyślać, że jego kreacja odnosi się bezpośrednio do stylu życia wikingów, którzy nie stronili od stołów uginających się od ilości jedzenia i litrów miodu pitnego, którego Thor był miłośnikiem. W końcu ich siła nie brała się ze strączków, a z tłustego mięsa.

Łatwo można się domyślić, że w internecie niemal od razu rozpętała się burza. Miłośnicy postaci Thora podzielili się na dwa obozy – zwolenników Chrisa Hemswortha oraz kreacji z nowego GoW-a. Pojawiły się nawet komentarze wskazujące na to, że Thor z zapowiedzi gry wygląda na grubego bezrobotnego i przez to niektórzy gracze nie zamierzają kupić Ragnaroka.

God of War: Ragnarok zadebiutuje w 2022 roku jako ekskluzywna produkcja na konsole PlayStation 4 oraz PlayStation 5.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (38)
Zobacz także