This War of Mine zostanie... planszówką

Strona głównaThis War of Mine zostanie... planszówką
25.11.2015 16:01
This War of Mine zostanie... planszówką
marcindmjqtx
marcindmjqtx

11 bit studios wkracza na nowe pola.

I słusznie. Niech This War of Mine idzie szeroko. Portami na kolejne platformy trudno było mi się ekscytować dopóki nie przekonałem się, jak dobrze gra się w to na tablecie. W przyszłym roku konsole. Ale nie tylko. Zacytujmy komunikat prasowy:

This War of Mine The Boardgame jest tworzona z myślą o zarówno grze wieloosobowej (do 6 osób), jak i pojedynczego gracza. Uczestnicy będą mogli wcielić się z postacie znane z oryginalnej gry, stawiając czoła przeciwnościom losu dobrze znanym wszystkim fanom tytułu. Nie zabraknie jednak też wielu nowych elementów, trudnych decyzji i możliwości do sprawdzenia swojej wiedzy o sposobach przetrwania. Gra planszowa znacznie poszerza oryginalny świat gry, skupiając się na interakcjach pomiędzy graczami walczącymi o przeżycie wojennego piekła.

mat.prom.

I inny fragment. Mówiący chyba sporo o ambicjach twórców. To nie ma być po prostu kolejny projekt z tytułem ich gry. Produkcję zlecili ludziom, którzy się na temacie znają:

Design i produkcja spoczywa w rękach weteranów gatunku; za projektem stoją Michał Oracz (Neuroshima Hex, Earthcore: Shattered Elements, Neuroshima RPG, Theseus: The Dark Orbit, De Profundis i inne) oraz Jakub Wiśniewski (tłumacz i story designer Earthcore: Shattered Elements, Dying Light i innych). Michał Oracz zapowiada, że This War of Mine The Boardgame towarzyszyć będzie też aplikacja wzbogacająca opowieść w grze o dodatkowe watki, informacje i materiały audiowizualne. Premiera w przyszłym roku.

[źródło: informacja prasowa]

Maciej Kowalik

327131873455790122
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)