Thief 2 i System Shock 2 zostały spatchowane przez nieznanego sprawcę i wyglądają jak dużo młodsze gry

Strona głównaThief 2 i System Shock 2 zostały spatchowane przez nieznanego sprawcę i wyglądają jak dużo młodsze gry
27.09.2012 09:12
Thief 2 i System Shock 2 zostały spatchowane przez nieznanego sprawcę i wyglądają jak dużo młodsze gry
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Nie nasuwa mi się żaden lepszy komentarz poza utartym sloganem: "Pewne gry są wieczne". No bo jak inaczej wyjaśnić to, że ktoś znienacka wypuścił patche dla tytułów z 1999 i 2000 r.?

Historia jak z kryminału - na francuskim forum Ariane4ever tajemniczy/a nowy użytkownik Le Corbeau umieścił/a dwa patche do gier, które od dawna nie były aktualizowane: Thief 2 i System Shock 2. Napisał o tym jeden z użytkowników forum Through the Looking Glass, które poświęcone jest produkcjom Looking Glass Studios odpowiedzialnego za obie gry:

Nie mam zielonego pojęcia, skąd to się wzięło i kto za to odpowiada. W patchach numer 1.19 do Thief 2 i 2.4 do System Shock 2 znajdują się zmiany, które czynią gry dużo bardziej przystępnymi i poprawiają ich wygląd, jak: wsparcie dla 32-bitowej palety kolorów, tryb wyświetlania w oknie, obsługa kółka myszki, możliwość zwiększenia rozdzielczości, obsługa panoramicznych monitorów, zwiększona znacznie liczba polygonów i dużo dużo więcej. Jak krótko opisał to jeden z forumowiczów: "coś pomiędzy niesamowitym a czystym szaleństwem". Co lepsze nowy patch do Thiefa 2 działa też z częścią pierwszą, choć jest go nieco trudniej zainstalować.

fot. forum TTLG

Oprócz patchy tajemniczy twórca/twórczyni załączył/a też dema obydwu gier, które pokazują możliwości jego/jej modyfikacji. Kim był/a, jak długo nad tym pracował/a i dlaczego? Pewnie nigdy się nie dowiemy.

Ale jego/jej poprawki możecie pobrać z francuskiego forum lub z forum TTLG - na tym ostatnim znajdziecie też sporo wskazówek dotyczących instalacji i modyfikacji ich.

Dobrze, a teraz niech włodarze EA oraz cyfrowej dystrybucji tego świata odpowiedzą mi - gdzie jest System Shock 2!? Bo Thiefa 2 to mam i na GOG czy Steam znajdziecie go bez trudu.

Paweł Kamiński

326878859700688938
Udostępnij:
Komentarze (0)