The Sims 4 pozwoli na wybranie orientacji seksualnej - tylko 8 lat od premiery!

The Sims 4
The Sims 4
Źródło zdjęć: © Licencjodawca

19.07.2022 16:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co ciekawe, pozwoli to też po raz pierwszy na stworzenie heteroseksualnego Sima.

Wraz z najnowszym dodatkiem do The Sims 4, zatytułowanym High School Years, gra Electronic Arts da graczom możliwość zdefiniowania orientacji seksualnej postaci. Ustawienie to będzie miało (rzecz jasna) wpływ na to, z kim Simy będą się chciały w trakcie gry wiązać.

Dzięki ustawieniom orientacji seksualnej gracz będzie mógł przypisać Simowi szereg parametrów. Jest to prosta, twierdząca deklaracja na temat tego, kto pociąga danego Sima. W przypadku gdy płeć innego sima nie będzie zgodna z preferencjami wybranego, wszelkie próby inicjowania romantycznych interakcji będą odrzucane.

Można zaznaczyć dowolną kombinację ustawień (łącznie ze wszystkimi i żadnymi) tak, by jak najlepiej oddać romantyczną orientację Sima.

Informuje na oficjalnej stronie gry główna projektantka dodatku, przedstawiająca się jako SimGuruJessica.

Jak w The Sims 4 wygląda dostosowanie orientacji seksualnej i romantycznej?
Jak w The Sims 4 wygląda dostosowanie orientacji seksualnej i romantycznej?© EA

Co ciekawe, oznacza to również, że po raz pierwszy w historii serii będzie można stworzyć Sima wyłącznie heteroseksualnego. Wynika to z tego, że dotychczas Simy były całkowicie panseksualne i łączyły się w pary bez względu na płeć.

Jednocześnie twórcy gry informują, że nie jest to koniec prac nad umieszczeniem w grze pełnego spektrum elementów, definiujących człowieka. Przede wszystkim chodzi tu o dodanie odmiennych od tradycyjnych tożsamości płciowych. 

Rozumiem, że będą zastrzeżenia w stosunku do tego, że początkowe opcje są ograniczone do płciowo binarnych. Mechanicznie niebinarne Simy nie istnieją jeszcze w TS4. Chociaż poczyniliśmy duże postępy w temacie reprezentacji niebinarnych Simów w uaktualnieniu z zaimkami, rozumiemy również, że zaimki to nie to samo co tożsamości płciowe. Zdajemy sobie sprawę, że jest w tej kwestii jeszcze wiele do zrobienia.

Dodaje SimGuruJessica.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)