The Sims 3 zarobiło dwa razy więcej, niż premiery kinowe w tamtym okresie

The Sims 3 zarobiło dwa razy więcej, niż premiery kinowe w tamtym okresie26.11.2009 22:32
The Sims 3 zarobiło dwa razy więcej, niż premiery kinowe w tamtym okresie
marcindmjqtx

Do tej pory, kiedy porównywaliśmy wyniki "tygodnia otwarcia" dla wielkich premier kinowych i gier, mówiliśmy wyłącznie o Zachodzie. Tymczasem w najnowszej informacji prasowej polskiego oddziału Electronic Arts pojawiło się ciekawe zdanie i warte zacytowania, mówiące o analogicznej sytuacji w Polsce.

Sprzedaż premierowa The Sims 3 była rekordowa na rynku gier w Polsce, dwukrotnie przewyższając wartościowo premiery kinowe odbywające się w tym samym czasie. Ciekawe, czy są jeszcze jakieś inne tytuły, którym też udało się wygrać z głośnymi produkcjami filmowymi. No i czy kiedyś u nas też kina zaczną narzekać, że dany film nie zarobił bo jednocześnie była przecież premiera głośnej gry.

Pełna treść informacji prasowej w rozwinięciu.

Wczoraj miała miejsce uroczysta gala, podczas której rozdano nagrody dla najlepszych projektów PR w Polsce - Złote Spinacze, przyznawane przez Związek Firm Public Relations.

Miło nam poinformować, że projekt wsparcia gry The Sims 3 otrzymał najwyższą nagrodę w kategorii PR Produktu. Wydarzenie FIFA Interactive World Cup z początku tego roku znalazło się wśród trzech najlepszych w kategorii PR Event.   Kampania związana z wprowadzeniem na rynek gry The Sims 3 polegała na sprawnym połączeniu działań PR, online, eventowych i wsparcia społeczności graczy. Dużym sukcesem okazała się współpraca z Agnieszką Chylińską, ambasadorką gry w Polsce. Sprzedaż premierowa The Sims 3 była rekordowa na rynku gier w Polsce, dwukrotnie przewyższając wartościowo premiery kinowe odbywające się w tym samym czasie.   FIFA Interactive World Cup 09 to polskie eliminacje do Mistrzostw Świata w najpopularniejszą grę piłkarską, w których w charakterze graczy i widzów wzięło udział kilka tysięcy osób. W tym roku turniej w FIFA 09 na PlayStation 3 połączony był z prezentacją zespołu Legii Warszawa przed sezonem wiosennym oraz z wirtualnym meczem w grę FIFA 09 odegranym online w trybie 10 na 10 między zawodnikami Legii Warszawa i Lecha Poznań, grającymi w swoich miastach.

Tegoroczny konkurs Złotych Spinaczy spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. W rywalizacji udział wzięło 131 projektów, spośród których jury wyłoniło 43 najlepsze, które przeszły do półfinału. Lista zwycięzców zostanie wkrótce ogłoszona na WWW.zfpr.pl.

327067551136246039
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)