The ShootAR - polska gra oparta o rzeczywistość rozszerzoną zrewolucjonizuje rozrywkę?

Polska ma szansę zabłysnąć na raczkującym rynku gier na urządzenia przenośne wykorzystujących rzeczywistość rozszerzoną. The ShootAR autorstwa Future Reality Games, której wersja beta trafiła właśnie do Google Play, pozwala graczom wyjść na zewnątrz i używa całego arsenału technologii, jaki tkwi w nowoczesnych smartfonach.

The ShootAR - polska gra oparta o rzeczywistość rozszerzoną zrewolucjonizuje rozrywkę?
marcindmjqtx

27.04.2012 | aktual.: 05.01.2016 16:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polska ma szansę zabłysnąć na raczkującym rynku gier na urządzenia przenośne wykorzystujących rzeczywistość rozszerzoną. The ShootAR autorstwa Future Reality Games, której wersja beta trafiła właśnie do Google Play, pozwala graczom wyjść na zewnątrz i używa całego arsenału technologii, jaki tkwi w nowoczesnych smartfonach.

20120426010817roked RED C:Documents and SettingsjakubwUstawienia lokalneTemporary Internet FilesCon... jakubw word Polska gra szturmuje smartfony

Czy polska gra oparta na rzeczywistości rozszerzonej zrewolucjonizuje rozrywkę?

Polska ma szansę zabłysnąć na raczkującym rynku gier na urządzenia przenośne, wykorzystujących rzeczywistość rozszerzoną.

Gra „The ShootAR” autorstwa Future Reality Games, której wersja beta trafiła właśnie do Google Play, pozwala graczom wyjść na zewnątrz i używa całego arsenału technologii, który tkwi w nowoczesnych smartfonach.

Dane z GPS, akcelerometru, elektronicznego kompasu czy czujników ruchu, w które wyposażonych jest wiele smartfonów, zostały zaprzęgnięte przez firmę Future Reality Games do stworzenia zupełnie nowego rodzaju gry. „The ShootAR” pozwala grać nam w plenerze, wykorzystując mapy Google i łącząc na ekranie smartfonu obraz filmowany kamerą z obrazem kreowanym przez grę. Do tego podczas zabawy musimy użyć naszych fizycznych atrybutów: prędkości i zwinności.

Rozgrywka przypomina przeniesionego do świata realnego „Counter Strike'a” - naszym zadaniem jest wyeliminować wroga przy użyciu sporego arsenału broni (w wersji beta dostępnego bez ograniczeń). W przyszłości gracze będą mogli budować własne „plansze”, praktycznie w każdym zakątku Ziemi.

Autorzy „The ShootAR” nie zapominają, że dzisiaj nic nie dzieje się bez aspektu społecznego - dlatego też zarejestrowani gracze mogą zapraszać do rozgrywki znajomych podobnie jak na Facebooku.

Według zapewnień Future Reality Games gra w wersji pełnej ma być bezpłatna i oparta o system Free-To-Play.

Na rynku można już znaleźć produkcje oparte o rzeczywistość rozszerzoną. Jedną, którą można by porównać z ShootAR jest Paintball, która też pozwala toczyć rozgrywkę w terenie i opiera się na grze zespołowej. W porównaniu do polskiej produkcji wygląda jednak bardzo ubogo: nie wykorzystuje danych GPS ani map.

Dane z GPS, akcelerometru, elektronicznego kompasu czy czujników ruchu, w które wyposażonych jest wiele smartfonów, zostały zaprzęgnięte przez firmę Future Reality Games do stworzenia zupełnie nowego rodzaju gry. The ShootAR pozwala grać nam w plenerze wykorzystując mapy Google i łącząc na ekranie smartfonu obraz filmowany kamerą z kreowanym przez grę. Do tego podczas zabawy musimy użyć naszych fizycznych atrybutów: prędkości i zwinności.

Rozgrywka przypomina przeniesionego do świata realnego Counter Strike'a - naszym zadaniem jest wyeliminować wroga przy użyciu sporego arsenału broni (w wersji beta dostępnego bez ograniczeń). W przyszłości gracze będą mogli budować własne „plansze” praktycznie w każdym zakątku Ziemi.

Autorzy The ShootAR nie zapominają, że dzisiaj nic nie dzieje się bez aspektu społecznego - dlatego też zarejestrowani gracze mogą zapraszać do rozgrywki znajomych podobnie jak na Facebooku.

Według zapewnień Future Reality Games, przesłanych do naszej redakcji w informacji prasowej, gra w wersji pełnej ma być bezpłatna i oparta o system Free-To-Play.

Na rynku można już znaleźć produkcje oparte o rzeczywistość rozszerzoną. Jedną, którą można by porównać z ShootAR jest Paintball, która też pozwala toczyć rozgrywkę w terenie i opiera się na grze zespołowej. W porównaniu do polskiej produkcji wygląda jednak bardzo ubogo, nie wykorzystuje danych GPS ani map.

Twórcy oprogramowanie i sprzętu próbują znaleźć sposób na wykorzystanie rzeczywistości rozszerzonej. Podczas tegorocznych targów CES poznaliśmy możliwości tabletów Qualcomm, które pozwalają przenosić się między rzeczywistością cyfrową i realną nawet dzieciom. Swoją wizję na łączenie obrazu rzeczywistego i cyfrowego przedstawiło też Google prezentując rewolucyjne okulary.

Dzięki twórcom The ShootAR każdy posiadacz smartfona z Androidem ma możliwość poznać smak zabawy w „byciu we dwóch światach jednocześnie” zupełnie za darmo. Może być to dobra rozgrzewka przed wchodzącymi na rynek telewizorami, do których trzeba będzie machać i konsol do gier, które będą bacznie przyglądać się wyrazowi naszej twarzy. Przecież jednak takiej właśnie interakcji oczekujemy od współczesnej technologii...prawda?

Ciekawi The ShootAR? Spójrzcie na poniższy filmik.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościgrypolska
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.