The Legend of Zelda: Link's Awakening - fragmenty rozgrywki i data premiery

The Legend of Zelda: Link's Awakening - fragmenty rozgrywki i data premiery

11.06.2019 19:35, aktual.: 11.06.2019 20:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

To już bardzo niedługo!

Podczas Nintendo Direct poznaliśmy datę premiery zmierzającego na Switcha remake'u The Legend of Zelda: Link's Awakening. Tytuł, który oryginalnie ukazał się na Game Boya (i później Game Boya Color) trafi do sprzedaży w nowej wersji 20 września.

Przy okazji Nintendo pokazało nowy trailer z uczciwymi fragmentami rozgrywki. Wygląda i rusza się to wszystko ładnie, jest kolorowo, są fajne efekty głębi ostrości, a to zawsze na plus. Oczywiście czekam, oczywiście będę chciał zagrać i noszę się z zamiarem kupienia na tę okazję Switcha. Ale mam też pewne obawy. Zanim one jednak - wspomniany zwiastun.

Zelda: Link's Awakening - Gameplay & Release Date Trailer (E3 Nintendo Direct)

The Legend of Zelda: Link's Awakening to dla mnie osobiście coś niezmiernie ważnego. To pierwsza gra, którą kiedykolwiek skończyłem i zpamiętałem ją jako wielką przygodę. Miałem wtedy może 10 lat i nie wszystko rozumiałem, co może jeszcze dodatkowo wzmagało wrażenie odbywania podróży do tajemniczego, fantastycznego świata. Z tych  powodów jest to gra, która bardzo głęboko wryła mi się w pamięć.

Pamiętam tego cyklopa, pamiętam tego szkieleta, tego robaka, tego wąsacza z wielkim nosem, trochę za bardzo podobnego do Mario. I chcę to przeżyć jeszcze raz. Ale jednocześnie pamiętam, że cała gra była owiana atmosferą niezwykłości, tajemniczości. Była trochę melancholijna, trochę oniryczna i była to ważna część jej tożsamości również z powodów fabularnych. W tym zwiastunie tego nie ma, nie ma też w poprzednim.

Z tego powodu mam pewne obawy. Obawy przed tym, że czegoś tam zabraknie. Być może oczywiście zabraknie tylko tego, że nie będę miał już 10 lat.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także