The Last of Us - piękno zniszczonego świata

Zobaczcie, jak ze szkiców koncepcyjnych rodzą się miejsca, które odwiedzimy w grze.

The Last of Us - piękno zniszczonego świata
marcindmjqtx

09.04.2013 | aktual.: 21.01.2016 16:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Twórcy opowiadają o tym, ja budowali świat, który z jednej strony ma zachwycać pięknem, a z drugiej przygnębiać tym, jak bardzo został zniszczony. Częściowo ma pokazywać cywilizację taką, jak była przed katastrofą - zwrócić uwagę na to ile ludzkość zbudowała i wzbudzać refleksję nad tym, ile utraciła.

Zobaczycie także, jak powstają koncept arty, gdy artysta układa wszystko na warstwach, by móc je szybko modyfikować albo jak dokonuje modyfikacji na bieżąco, wedle sugestii - Naughty Dog chlubi się tym, że każdy może wyrazić krytykę co do pracy innych.

Sporą rolę w budowaniu nastroju odgrywa też system oświetlenia - ciepły i omiatający obiekty nawet wtedy, gdy nie ma wyraźnych źródeł światła.

Widać, że do świata w The Last of Us przyłożono bardzo wielką wagę - wszak to głównie od jego wiarygodności zależeć będzie, jak zdołamy wtopić się w grę. Mnie cały czas ciekawi, ile twórcy pokażą z terenów pozamiejskich i jak dużą swobodę dadzą graczowi w ich odkrywaniu. Ale pewnie na odpowiedzi poczekam do premiery, czyli do 14 czerwca.

Paweł Kamiński

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościps3naughty dog
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.