The Last of Us Part II z oznaczeniem ESRB “mature, 17+”

The Last of Us Part II z oznaczeniem ESRB “mature, 17+”
04.02.2020 16:00
The Last of Us Part II z oznaczeniem ESRB “mature, 17+”
Bartosz Witoszka
Bartosz Witoszka

Dorosła gra z dorosłą zawartością (czy jakoś tak).

Dotychczasowe produkcje Naughty Dog stroniły zazwyczaj od wszelkich kontrowersyjnych treści, a wyjątkiem potwierdzającym regułę było pierwsze The Last of Us, jednak i tam ograniczono się do przemocy czy silnego języka używanego przez bohaterów. Nie jest to żaden przytyk w kierunku deweloperów, bowiem każda gra powinna sprawnie wykorzystywać atmosferę, w jakiej została stworzona. W takim Uncharted, choć mordujemy dziesiątki ludzi, nikt się przecież na to nie oburzał, bo wszystko było utrzymane w konwencji danego dzieła (w tym przypadku – kina nowej przygody w stylu Indiany Jonesa).

325324121854719964

No no, całkiem pokaźna lista (nie pokazujcie rodzicom!), gdzie szczególną uwagę obserwatorów i graczy zwróciły dwie ostatnie kwestie, co zapewne będzie miało związek z Ellie – jej dorastaniem, a co za tym idzie, odkrywaniem swojego ciała. Sami deweloperzy od początku sugerowali, że “dwójka” będzie znacznie bardziej brutalna i skierowana do dorosłego odbiorcy, a decyzja o obecności scen seksu czy nagości wydaje się naturalnym przedłużeniem tej wizji artystycznej.

The Last of Us Part II – Release Date Reveal Trailer | PS4

O tym, jak wypadnie to w ostatecznie wersji przekonamy się już 25 maja tego roku tylko na PlayStation 4, jednak jak sugerują plotki, w przyszłości może ukazać się też wersja na komputery osobiste.

Bartek Witoszka

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)