The Last Guardian - kilka nowych informacji

Jakub Jatkiewicz

03.08.2009 12:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

We wrześniowym wydaniu Playstation: The Official Magazine pojawiłą się informacje dotyczące trzeciej gry autorstwa znanego i uznanego wśród graczy studia Team ICO - The Last Guardian.

Jak wiadomo od pewnego czasu The Last Guardian skupi się budowaniu specyficznej więzi pomiędzy graczem a mistyczną istotną. W japońskiej wersji gry stwór będzie nosił imię Trico, nie wiadomo czy autorzy przy przygotowywaniu lokalizacji na rynki zachodnie zachowają to samo nazewnictwo.

Budowanie więzi nie będzie proste - początkowo Trico ma być negatywnie nastawiony do gracza, z czasem dzięki pielęgnacji istoty (czyszczenie, bawienie się z nią oraz karmienie) powstanie więź, która z dalszymi postępami w grze ma być coraz silniejsza.

Korzystanie z pomocy Trico ma być niezbędne do ukończenia gry - stwór pomoże w rozwiązywaniu zagadek, ale nie od razu. Trico ma reagować jak zwierzę - nie będzie od razu posłuszny i nakłonienie go do wykonywania określonych czynności ma zająć trochę czasu.

Ujawniono również kilka informacji na temat oprawy graficznej - gra wykorzysta zaawansowany silnik fizyczny, który sprawi iż nawet pióra porastające Trico będą specyficznie poruszać się na wietrze.

fot.: Sony

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)