The Guts Game - aby zagrać w tę grę, musisz połknąć czujnik

Weź pigułkę!

The Guts Game - aby zagrać w tę grę, musisz połknąć czujnik
Joanna Pamięta - Borkowska

27.11.2018 18:12

Co zrobić, by wyróżnić grę? Postawić na marketing, na oprawę graficzną, nawiązać do czegoś, co jest ludziom bliskie. Albo wyjść z grą poza schemat, według którego do rozgrywki potrzebne jest wyłącznie jakieś urządzenie mobilne albo konsola.

Wprawdzie oryginalność nie była celem, który przyświecał twórcom "The Gust Game", ale i tak sposób rozgrywki robi wrażenie. Badacze z australijskiego Royal Melbourne Institute of Technology wpadli bowiem na pomysł, by gracze połykali urządzenie w kształcie pigułki, które będzie zsynchronizowane z aplikacją. W świecie gry jest to oczywiście opisane za pomocą krótkiej historii. Otóż, do ciał graczy dostaje się pasożyt, który wykazuje wrażliwość na ciepło i zimno. Aby się go pozbyć, trzeba zmieniać mu temperaturę otoczenia za pomocą różnego rodzaju aktywności.

W grze biorą udział dwie osoby. Zaczynają od połknięcia urządzenia występującego pod nazwą CorTemp, który ma wielkość nieco przerośniętej piguły. Wyposażony jest on w czujniki mierzące temperaturę przewodu pokarmowego. Zadanie polega na tym, że w trakcie trwającej od 24 do 36 godzin "podróży" czujnika trzeba wypełniać szereg zadań na obniżenie albo podwyższenie temperatury ciała - nie w dowolny sposób, ale wypełniając konkretne zadania, które są punktowane. Najłatwiej jest na wczesnym etapie, gdy znajduje się on w żołądku, ponieważ tam jest najbardziej wrażliwy na proste metody zmiany temperatury. Wystarczy napić się czegoś ciepłego albo zimnego, ewentualnie zjeść coś ostrego.

Kiedy jednak CorTemp dostaje się do jelita cienkiego, sprawy się komplikują.

Pojawiają się w nim małe ząbki, dzięki którym pigułka przyczepia się do ścianek jelita i o wiele ciężej się jej pozbyć!

Ok, żartowałam! Ale pomyślcie, jakie to byłoby wyzwanie...

Na tym etapie podbicie temperatury najlepiej jest osiągnąć ćwiczeniami, za pomocą zimnych lub ciepłych kąpieli itd. Gra kończy się, gdy sensor dociera do mety. Wygrywa osoba, która zebrała najwięcej punktów.

Szczegóły techniczne oraz procedurę przeprowadzania testów możecie znaleźć w artykule naukowym opublikowanym przez twórców gry - plik PDF znajduje się tutaj. Naukowcy wskazują w nim na szereg zastosowań i zalet. Osoby testujące są teraz bardziej świadome tego, jak ich zachowanie wpływa na to, co się dzieje w ciele. Podobało im się to, że mogą wpływać na temperaturę. Co ważne, większość z nich stwierdziła, że nie czuła przemieszczania się urządzenia - a to było powodem niepokoju wielu osób. Ci z testerów, którzy byli aktywnymi graczami, docenili The Guts Game jako zupełnie nowe doświadczenie na polu interaktywnej rozgrywki.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościnaukabadania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.