The Forgotten City na Xboksie One i PC pod koniec roku

The Forgotten City na Xboksie One i PC pod koniec roku

The Forgotten City na Xboksie One i PC pod koniec roku
12.03.2019 18:24

Return of the Obra Dinn + Dzień świstaka + hmm Skyrim?

Pracujący nad grą The Forgotten City zespół Modern Storyteller ogłosił, że trafi ona na PC i Xboksa One pod koniec bieżącego roku. Ta przeróbka moda do Skyrima w pełnoprawną grę obiecuje niezwykłe doświadczenie narracyjne w unikatowym otoczeniu.

Gracz trafi do starożytnego, podziemnego miasta. 26 badających go ludzi umiera tego samego dnia w wyniku "złamania tajemniczego prawa". Rolą gracza będzie rozwikładnie tej zagadki przez wielokrotne odtwarzanie feralnych wydarzeń i poznawanie ich z różnych perspektyw.

The Forgotten City | Coming to Xbox One & PC

Twórcy obiecują trudne wybory moralne, pojawiające się podczas rozmów z uwięzionymi poszukiwaczami oraz olbrzymią wolność w poznawaniu historii na swój sposób. Tylko od pomysłowości i umiejętności łączenia faktów gracza zależeć ma ostateczny rezultat śledztwa, które może się zakończyć na różne sposoby.

Tych, którzy grali już w oryginalnego moda, zespół Modern Storyteller uspokaja - będzie wiele nowości. Zaprojektowane od nowa jest miejsce akcji, pojawiają się nowe zwroty akcji, postacie, a także zakończenia. Nowością będzie też profesjonalny motion capture, aktorzy głosowi i ścieżna dźwiękowa, nagrana przez orkiestrę.

Obraz

Wszystko to brzmi trochę jak połączenie rewelacyjnego Return of the Obra Dinn (w które pograłem 2 godziny, zostawiłem i nigdy nie wróciłem, ale obiecuję, w końcu wrócę!), filmowego Dnia świstaka i Skyrima, z którego gra bierze swój rodowód. I nie tylko - chociaż całość zapowiadana jest zdecydowanie jako doświadczenie narracyjne, to będzie również zawierała mechanikę walki.

Premiera pod koniec roku. Na dokładniejszą datę premiery musimy jeszcze poczekać.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)