The Forgotten City na Xboksie One i PC pod koniec roku

The Forgotten City na Xboksie One i PC pod koniec roku
12.03.2019 18:24
The Forgotten City na Xboksie One i PC pod koniec roku

Return of the Obra Dinn + Dzień świstaka + hmm Skyrim?

Pracujący nad grą The Forgotten City zespół Modern Storyteller ogłosił, że trafi ona na PC i Xboksa One pod koniec bieżącego roku. Ta przeróbka moda do Skyrima w pełnoprawną grę obiecuje niezwykłe doświadczenie narracyjne w unikatowym otoczeniu.

Gracz trafi do starożytnego, podziemnego miasta. 26 badających go ludzi umiera tego samego dnia w wyniku "złamania tajemniczego prawa". Rolą gracza będzie rozwikładnie tej zagadki przez wielokrotne odtwarzanie feralnych wydarzeń i poznawanie ich z różnych perspektyw.

The Forgotten City | Coming to Xbox One & PC

Twórcy obiecują trudne wybory moralne, pojawiające się podczas rozmów z uwięzionymi poszukiwaczami oraz olbrzymią wolność w poznawaniu historii na swój sposób. Tylko od pomysłowości i umiejętności łączenia faktów gracza zależeć ma ostateczny rezultat śledztwa, które może się zakończyć na różne sposoby.

Tych, którzy grali już w oryginalnego moda, zespół Modern Storyteller uspokaja - będzie wiele nowości. Zaprojektowane od nowa jest miejsce akcji, pojawiają się nowe zwroty akcji, postacie, a także zakończenia. Nowością będzie też profesjonalny motion capture, aktorzy głosowi i ścieżna dźwiękowa, nagrana przez orkiestrę.

325391432297232348

Wszystko to brzmi trochę jak połączenie rewelacyjnego Return of the Obra Dinn (w które pograłem 2 godziny, zostawiłem i nigdy nie wróciłem, ale obiecuję, w końcu wrócę!), filmowego Dnia świstaka i Skyrima, z którego gra bierze swój rodowód. I nie tylko - chociaż całość zapowiadana jest zdecydowanie jako doświadczenie narracyjne, to będzie również zawierała mechanikę walki.

Premiera pod koniec roku. Na dokładniejszą datę premiery musimy jeszcze poczekać.

Dominik Gąska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)