The Evil Within 2 i Wolfenstein II: The New Colossus pojawią się już w październiku

Strona głównaThe Evil Within 2 i Wolfenstein II: The New Colossus pojawią się już w październiku
12.06.2017 07:24
The Evil Within 2 i Wolfenstein II: The New Colossus pojawią się już w październiku
Paweł Olszewski
Paweł Olszewski

Plotki się sprawdziły, zaskoczenia nie ma, są za to nowe zwiastuny i dokładne daty premier.

bECglVEB

The Evil Within 2 pojawi się w sklepach 13 października 2017 (piątek). Od dawna wiemy już, że wraz z grą wraca znany z "jedynki" reżyser. Teraz dowiedzieliśmy się, że wraca też ten sam bohater - Sebastian wraz ze swoją traumą straconej córki. Akcję gry osadzono trzy lata po poprzedniej części.

Pierwszy trailer niestety nie pokazuje rozgrywki, póki co nie ocenimy więc progresu względem poprzednika, który był ładny, ale irytował panoramicznym obrazem (czyli czarnymi pasami na ekranie) czy szarpiącą animacją - po latach gra wypada trochę lepiej na PS4 Pro. Filmik pokazuje jednak, że Mikami wciąż ma pomysły na to, jak i czym nas straszyć. Poprzednia część stała pod tym względem na bardzo wysokim poziomie. Do dziś z ciarkami na plecach wspominam też walkę z The Keeperem z tamtej gry.

The Evil Within 2 – Official E3 Announce Trailer

Wolfenstein II: The New Colossus zaskoczeniem też nie jest. Ciekawie wypada natomiast to, że przenosi akcję do Stanów Zjednoczonych, gdzie Blazkowicz walczy ramię w ramię z tamtejszym ruchem oporu. Ameryka pod totalitarnym butem? Było w Homefrontach, jest i tu, choć oczywiście w nieco innych realiach. Bardziej retrofuturystycznych, a do tego przedstawionych w krzywym zwierciadle. MachineGames potrafi znaleźć złoty środek między krwawą strzelanką i pastiszem, a poważniejszymi wątkami (pamiętacie obóz koncentracyjny z Wolfenstein: The Old Blood?). Jest więc tu wszystko, czego po grze można by oczekiwać, ze sprzymierzonymi z nazistami członkami Klux Klanu włącznie. Gra pod prąd sandboksowym trendom wydaje się pozostawać typową korytarzową strzelaniną. Premiera 27 października.

Wolfenstein II: The New Colossus – E3 2017 Full Reveal Trailer

Kilka godzin przed zapowiedziami Bethesdy pokazano Xboksa One X. Nikt na scenie Bethesdy niestety nawet nie zająknął się na temat wsparcia tego systemu. Nie wiemy więc, czy gry te będą na sprzęcie Microsoftu działały w 4K z HDR-em. Piszę o tym, bo to właśnie Bethesda podeszła bardzo ambitnie do wsparcia PS4 Pro - Fallout 4 dostał znaczące techniczne usprawnienia na tej konsoli, remaster Skyrima dostępny jest na PS4 Pro w natywnym 4K. Aż prosiło się o zajawkę tego typu dodatków. Cóż, nic takiego nie miało miejsca.

bECglVED

Paweł Olszewski

bECglVFz