The Endless Mission - jak z RTS zrobić grę akcji

Coś ostatnio sporo tych "symulatorów tworzenia gier".

The Endless Mission - jak z RTS zrobić grę akcji
Joanna Pamięta - Borkowska

27.03.2018 | aktual.: 28.03.2018 10:35

Studio E-Line Media, twórca Never Alone, ogłosiło dziś, że trwają prace nad nową grę - Endless Mission. Ma to być sandboksowy kreator gier. Gracze wyruszą w podróż przez świat, w którym będą mogli wszystko zmieniać. Tytuł będzie swego rodzaju narzędziem do konstruowania gier na silniku Unity, ale posiadającym fabułę.

Gra pojawi się niedługo na Steamie w wersji wczesnego dostępu. Nie wiadomo nic o wersji na konsole oraz dacie premiery - poza tym, że w The Endless Mission zagramy już latem tego roku.

Obraz

Gra ma wyraźna misję - uczyć przez zabawę. Jednak w odróżnieniu od innej gry, o której dzisiaj pisałam (Dreams), zostanie nam narzucona fabuła. I to nie byle jaka - za scenariusz odpowiedzialni są ludzie ze Sleep Deprivation Lab znani z takich tytułów jak The Crew, Rise of the Tomb Raider, Middle-earth: Shadow of Mordor.

Edytor gry widoczny jest na kilku screenach, ale jak w praktyce będzie wyglądać rozgrywka - tego jeszcze nie wiemy. W wersji beta gracze dostaną do wyboru jeden z trzech gatunków: RTS, wyścigi i platformówka 3D. Będzie jednak możliwość mieszania ich. Możemy, np. rozpocząć rozgrywkę w środowisku typowego RTS, po czym ograniczyć kontrolę gracza do jednej jednostki, zmniejszyć jej punkty zdrowia, dorzucić wrogów i wyznaczyć zadanie przekradnięcia się między nimi.

Obraz

Kampania ma uporządkować proces uczenia się silnika i prowadzić nas przez etapy tworzenia gry. Twórcy są bardzo ciekawi, jaka społeczność wytworzy się wokół The Endless Mission. Wiedzą, że wyobraźnia fanów potrafi zaskoczyć deweloperów.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.