The Division w 4K i ze SweetFX - czy gra wygląda jak na trailerach z 2013 roku?

The Division pierwotnie miało ukazać się tylko na konsolach. Pojawiło się jednak na PC, a to oznacza, że zabrali się już za nie modderzy.

The Division w 4K i ze SweetFX - czy gra wygląda jak na trailerach z 2013 roku?
Paweł Olszewski

The Division to mnóstwo średnich powodów do kapitalnego strzelania. Gra miejscami jest taka sobie, koniec końców bardzo łatwo spędzić w niej jednak 40 godzin i nie mieć dość. Maciu coś o tym wie, sprawdźcie zresztą sami w jego recenzji. Tekst dotyczy wersji PS4, pytanie, jak prezentuje się ta na PC? I drugie, czy jest chociaż trochę podobna do tego, co widzieliśmy w 2013 roku na pamiętnych trailerach z E3? Konsolowa edycja sporo od tamtych obrazków odstaje, choć mimo to jest to jedna z ładniejszych sandboksowych gier na PS4 i Xboksa One.

Na PC jest lepiej, zwłaszcza jak uruchomimy grę w 4K z troszkę zmienioną paletą kolorów dzięki SweetFX. Podobne efekty w połączeniu z wysoką rozdzielczością pozwalały zbliżyć się pecetowemu Wiedźminowi 3 do jakości przedpremierowych screenów. W przypadku The Division efekt nie okazuje się jeszcze aż tak piorunujący, ale i tak jest na czym zawiesić oko.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

Na załadowanym zdjęciu kliknijcie w prawym górnym rogu "expand the image". Dopiero wtedy włączy się obraz w 4K

Screeny pokazują grę w 4K, w poniższym wideo możecie natomiast zobaczyć The Division w ruchu (ze SweetFX, ale w mniejszej rozdzielczości). Co zabawne, pierwsze graficzne modyfikacje sandboksa Ubi zaczęły pojawiać się jeszcze przed jego premierą, przy okazji zamkniętej bety!

The Division 4K PC | Sweet FX MOD | Max Settings | 3840 x 2160

Poprzedni sandbox Ubi we współczesnym miejskim settingu na przestrzeni lat, od zapowiedzi do premiery, okrutnie zbrzydł. Wersja konsolowa Watch Dogs dziś po prostu razi, pecetowa nie jest o wiele lepsza. No chyba, że będziemy bardzo uparci i zaczniemy moddować grę. Wtedy efekt końcowy może wyglądać podobnie do targowej prezentacji.

Obraz

Można pokusić się o opisanie pewnej reguły. Gry od pierwszej zapowiedzi do premiery mniej lub bardziej brzydną, żeby potem znów nabierać kształtów i zbliżać się do efektu znanego z początku. Fakt, że głownie dzięki modderom lub odblokowywaniu poukrywanych przez devów z niewiadomych powodów opcji graficznych, ale jednak. Całość traktowałbym jednak bardziej jako ciekawostkę na zasadzie "tak oni moddują" niż jakiś mocny argument w "walce" z wydawcami na argumenty o downgrade'y.

Nie wiem jak wy uważacie, ale dla mnie 4K w grach to zbędny i zasobożerny bajer. Do komfortowej zabawy naprawdę wystarcza dobre 1080p, a czasem i mniej, jeżeli efekt końcowy jest naprawdę zadowalający. Dlatego też panika spowodowana Quantum Breakiem w 720p albo rychłą premierą PS4K są tematami, które niespecjalnie mnie ruszają. Podobnie jak troszkę brzydszy Wiedźmin niż się tego spodziewałem czy nie tak bardzo i nie cały czas (ale często!) wgniatające w fotel konsolowe The Division.

Paweł Olszewski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościps4downgrade
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.