Pracują po 15 godzin dziennie. Jego pracownicy nie mają nawet urlopu

Glen Schofield, szef Striking Distance Studios, przyznał publicznie, że prace nad The Callisto Protocol przebiegają pod znakiem crunchu. Teraz postanowił przeprosić za swoje słowa.

Glen Schofield
Glen Schofield
Źródło zdjęć: © YouTube

05.09.2022 | aktual.: 05.09.2022 15:27

Striking Distance Studios ma niezwykle ambitne plany. Oto bowiem 2 grudnia 2022 r. zadebiutować ma potężny horror The Callisto Protocol. Jak się okazuje, prace przebiegają pod znakiem crunchu. Szef studia - świadomie lub nie - pochwalił się wyczerpującymi nadgodzinami na jakie skazani są pracownicy.

O grze mówię tylko podczas eventu. My pracujemy 6-7 dni w tygodniu, nikt nas nie zmusza. Wyczerpani, zmęczeni, Covid, ale pracujemy. Bugi, glitche, poprawki. Jeden ostatni "przejazd" przez audio. 12-15 godzin dziennie. To jest branża gier. Ciężka praca. Lunch, kolacja, praca. Robisz to, bo to kochasz.

Glen SchofieldGlen Schofield

Glen Schofield opublikował powyższy wpis, jednak już go nie znajdziemy. Pod adresem szefa studia padło wiele negatywnych komentarzy i w konsekwencji wpis został usunięty. Jednak w sieci nic nie ginie i wykonano zrzuty ekranu.

Do całej sprawy odniósł się Jason Schreier, reporter Bloomberga, który takie praktyki nazywa wprost "definicją kultury crunchu". Praca po 15 godzin dziennie, niekiedy 7 dni w tygodniu, brak odpoczynku - to wszystko ostatecznie przekłada się na spadek wydajności twórców lub problemy rodzinne.

Szef studia postanowił ostatecznie przeprosić za swoje słowa: "Wcześniej zatweetowałem, jak bardzo jestem dumny z wysiłku i godzin, które wkłada zespół. To był błąd. Cenimy pasję i kreatywność, a nie długie godziny pracy. Przepraszam zespół, że tak to odebrałem". Cóż, mamy namacalny dowód, że Glen Schofield również uczestniczy w crunchu i miał prawo popełnić błąd. Pewnie z przemęczenia.

Sebastian Barysz, dziennikarz Polygamii

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.