The Callisto Protocol na Gamescom. Fani Dead Space płakali ze szczęścia

The Callisto Protocol na Gamescom. Fani Dead Space płakali ze szczęścia

The Callisto Protocol na Gamescom
The Callisto Protocol na Gamescom
Źródło zdjęć: © The Callisto Protocol
Marcin Hołowacz
24.08.2022 11:15

Glen Schofield jest kojarzony przede wszystkim z sukcesem oryginalnej odsłony Dead Space. Można powiedzieć, że człowiek ten ma głowę do horrorów i potrafi dostarczyć odpowiednich wrażeń. Jego najnowszy projekt to oczywiście The Callisto Protocol, które zapowiada się naprawdę dobrze.

The Callisto Protocol zaznaczyło swoją obecność na Gamescom ONL. Zobaczyliśmy gameplay, w którym wykorzystano coś na wzór kinezy z Dead Space – możliwość rzucania obiektami oraz przeciwnikami na odległość. Zbieg okoliczności sprawił, że akurat w tym fragmencie mapy znajdowała ogromna maszynka do mielenia mięsa, która bez problemu masakrowała niemilców zagrażających głównemu bohaterowi.

Jeżeli ktoś będzie miał ochotę na odrobinę skradania, to Callisto Protocol pozwoli także na zachodzenie potworów od tyłu i dokonywanie szybkich egzekucji. Oczywiście takie coś nie będzie miało najmniejszego sensu, gdy akurat znajdziemy się w samym środku chaotycznej walki. Demonstracyjny fragment ukazał nam m.in. taką sytuację i było widać, że zachowanie zimnej krwi to podstawa. Co więcej, jeżeli gracze nie uporają się z wyrastającymi z wrogów mackami w porę, wtedy będzie mogło dojść do powstania wyjątkowo groźnych mutacji.

The Callisto Protocol i mutacje potworów

O co chodzi z tymi mackami i mutacjami? Glen Schofield tłumaczył, że obrzydliwe bestie znajdujące się w świecie gry czasem będą miały wystające macki. Gracze powinni je szybko odstrzeliwać, bo w przeciwnym razie będzie mogło dojść do mutacji – stwór na naszych oczach zamieni się w coś jeszcze groźniejszego.

Warto zaznaczyć, że w The Callisto Protocol nie brakuje zarówno okazji do strzelania z broni palnej, jak i do walki bronią białą. Lokacje są często wypełnione mrokiem odganianym wyłącznie przez słabe światło naszej latarki, co nadaje odpowiedniego klimatu. Tytuł ma wyjątkowo minimalistyczny interfejs, więc np. życie postaci wyświetla się na szyi bohatera i nie jest to typowy element UI, tylko obiekt istniejący w świecie gry.

Premierę The Callisto Protocol zaplanowano na 2 grudnia 2022 r. Survival horror trafi na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S.

Marcin Hołowacz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)