The Bard's Tale IV w końcu na Kickstarterze - grajek szybko zdobywa drobniaki

The Bard's Tale IV w końcu na Kickstarterze - grajek szybko zdobywa drobniaki

The Bard's Tale IV w końcu na Kickstarterze - grajek szybko zdobywa drobniaki
marcindmjqtx
02.06.2015 15:51, aktualizacja: 05.01.2016 15:03

Studio inXile poprosiło o 1,250,000 dolarów.

Minęło 50 minut od startu zbiórki, a na koncie The Bard's Tale IV jest już niemal 150 tysięcy dolarów. A ilu wspierających? Trzy tysiące. Wygląda na to, że wielu ludzi chce "wskrzeszenia gatunku dungeon crawlerów". Możemy już przyjmować zakłady, ile godzin zajmie dotarcie do finansowego celu studia inXile.

A czym właściwie będzie The Bard's Tale IV? Na powstawanie jakiej gry można oddać swoje pieniądze? Za oficjalnym, kickstarterowym opisem:

Jednoosobowy, drużynowy dungeon crawler dla odkrywców i miłośników walki. Lochy pełne zarówno niebezpiecznych potyczek, jak i wymagających zagadek i łamigłówek. Dynamiczne, etapowe starcia na animowanych polach bitew gwarantują płynne tempo i czas na zastanowienie się przed odpowiedzią na ruch przeciwnika. Gra opatrzona rewelacyjną gaelicką śnieżką dźwiękową - piosenki i melodie Barda w bezpośredni sposób wpływają na rozgrywkę. Projekt współfinansowany przez fanów i inXile - jeśli osiągniemy cel 1,25 miliona dolarów, inXile wyłoży co najmniej drugie tyle! Gra stworzona w oparciu o Unreal Engine 4 na komputery PC, Mac i system Linux. Dostępna w serwisach Steam i GOG (bez DRM-ów). Dostępna po angielsku, francusku, niemiecku, rosyjsku, hiszpańsku i polsku. Zbudowana dla fanów i przy ich pomocy. Wasze opinie i pomysły bezpośrednio kształtują projekt i funkcje gry w fazie alfa i beta

  • Jednoosobowy, drużynowy dungeon crawler dla odkrywców i miłośników walki.
  • Lochy pełne zarówno niebezpiecznych potyczek, jak i wymagających zagadek i łamigłówek.
  • Dynamiczne, etapowe starcia na animowanych polach bitew gwarantują płynne tempo i czas na zastanowienie się przed odpowiedzią na ruch przeciwnika.
  • Gra opatrzona rewelacyjną gaelicką śnieżką dźwiękową - piosenki i melodie Barda w bezpośredni sposób wpływają na rozgrywkę.
  • Projekt współfinansowany przez fanów i inXile - jeśli osiągniemy cel 1,25 miliona dolarów, inXile wyłoży co najmniej drugie tyle!
  • Gra stworzona w oparciu o Unreal Engine 4 na komputery PC, Mac i system Linux. Dostępna w serwisach Steam i GOG (bez DRM-ów).
  • Dostępna po angielsku, francusku, niemiecku, rosyjsku, hiszpańsku i polsku.
  • Zbudowana dla fanów i przy ich pomocy. Wasze opinie i pomysły bezpośrednio kształtują projekt i funkcje gry w fazie alfa i beta.

Co jeszcze zapowiadają twórcy? M.in. liczne możliwości konfiguracji statystyk i swobodę podczas rozwijania postaci (klasa ma określić początkowe statystyki, ale potem nic nie stanie na przeszkodzie, by np. wojownikowi dołozyć trochę czarów). System znany z oryginalnej trylogii ma być rozbudowany. Poza klasycznymi rasami jak elfy czy krasnoludy, mają dojść także nowe - np. trowy. Mamy też spotkać wielu starych znajomych, a do tego pułapki, wizywania i miejscówki z poprzednich gier z miastem Skara Brae na czele.

Sama walka rozgrywać ma się etapowo - jest to system, w którym ruch najpierw wykonuje drużyna gracza, a potem przeciwnicy. Dodatkowo już w momencie gdy jedna z naszych postaci jest w trakcie wykonywania jakiejś akcji, możemy wydać polecenie następnej - ma to udynamicznić cały system. Ciekawym elementem jest również możliwość interakcji z przedmiotami w celu odkrycia ich tajemnic. Jak mówi oficjalny opis:

Na przykład, przeszukując skrzynię, trafisz na sztylet o ostrzu pełnym podejrzanie wyglądających dziurek. Przyjrzawszy mu się bliżej, znajdziesz na rękojeści dwa nietypowe dyski. Gdy je obrócisz, otworzy się skrytka zawierająca tarczę podobną do zegara. Ustawiwszy tarczę w odpowiedni sposób, zauważysz, że z ostrza zacznie kapać trucizna dodająca obrażenia do każdego ataku. Tego typu fizyczne modyfikacje będą elementem wielu wyzwań. Gracze mają również przygotować się na wymagający poziom trudności i mnogość łamigłówek, do których rozwiązania częstego trzeba będzie wymyślić sprytne sposoby wykorzystania zaklęć i umiejętności. Tutaj znajdziecie pełny, polskojęzyczny opis The Bard's Tale IV. Przypominamy również, że każdy kto w ciągu pierwszych 24 godzin zbiórki wpłaci minimum 20$, otrzyma do wyboru darmowe Wasteland 2, Wiedźmina lub Wiedźmina 2.

[źródło: Kickstarter]

Patryk Fijałkowski

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)