Tetris 99 łączy w sobie układanie klocków i... Battle Royale

Tetris 99 łączy w sobie układanie klocków i... Battle Royale

Tetris 99 łączy w sobie układanie klocków i... Battle Royale
Krzysztof Kempski
14.02.2019 17:17

To bardzo fajny ruch ze strony Nintendo.

Moda na tworzenie coraz dziwniejszych modyfikacji trybu Battle Royale trwa i powiem wam, że... podoba mi się ona. O ile mam dość taśmowo wypuszczanych gier w stylu PUBG-a, naprawdę fajnie czyta się o tych bardziej kreatywnych, nieraz karkołomnych próbach odtworzenia tego modułu w grach teoretycznie z kompletnie innej kategorii jak Fifa czy Stardrew Valley. W ekstremalnych pomysłach wszystkich pobiło jednak Nintendo, ogłaszając... Tetrisa 99.

Tetris 99 Reveal Trailer - Nintendo Switch Online Exclusive OUT NOW (Nintendo Direct)

Tak, nowa wersja gry polegającej na układaniu rządków klocków zainspirowana została trybem Battle Royale. Spadającym z góry ekranu elementom nie wyrosły przy tym nóżki i rączki do trzymania karabinu. W gruncie rzeczy zabawa przebiega w Tetrisie 99 całkiem podobnie do oryginału, z tym że celem jest zajść w swoim układaniu kloców dalej niż 99 rywalizujących z nami graczy.

Zabawę przyspiesza fakt, że plansza stopniowo zapełnia się niekompletnymi rządkami klocków od dołu. Twórcy pomyśleli nawet o drobnej formie interakcji między graczami, umożliwiając podrzucenie konkurentom niepasujących im klocków. Można zyskać również drobne elementy ułatwiające zabawę. Co natomiast najważniejsze, Tetris 99 jest darmowy dla wszystkich, którzy opłacają usługę Switch Online. Gdybym miał Switcha, zagrałbym w to z czystej ciekawości.

Krzysztof Kempski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)