Terrorystyczny atak nostalgii - oryginalny Counter-Strike przeniesiony do CS:GO

Terrorystyczny atak nostalgii - oryginalny Counter-Strike przeniesiony do CS:GO

Terrorystyczny atak nostalgii - oryginalny Counter-Strike przeniesiony do CS:GO
07.12.2016 19:10

Pewien modder uznał zapewne, że „nowy” Counter-Strike to jednak nie to samo, co stary, dobry oryginał i postanowił połączyć jedno z drugim.

Ach, Counter-Strike. Jedna z tych cudownych, ponadczasowych gier, które udowadniają, że czasami - naprawdę czasami - coś w naszym ukochanym medium potrafi trwać. Że naprawdę dobry projekt rozgrywki przetrwa niezliczone generacje sprzętu i kolejne (trochę jednak łatwiejsze do policzenia) pokolenia graczy. W swojej pierwotnej wersji, jeszcze jako mod co Half-Life’a, ukazał się w 1999 roku. Oznacza to, że jest starszy od chociażby pierwszego filmowego Harry’ego Pottera, iPoda i polskiej wersji Idola, a w czasach, kiedy wyszedł, aktualnym systemem operacyjnym Microsoftu był Windows 98.

I ludzie ciągle w niego grają!

Obraz

(Tak, wiem, że w międzyczasie wyszedł jeszcze Counter-Strike: Source, no ale to przecież w gruncie rzeczy ta sama gra, poza tym nie psuj mi wywodu, czytelniku!)

I to mimo wydania w 2012 następcy gry w postaci Counter-Strike’a: Global Offensive. Trudno rzecz jasna o nim powiedzieć, by wspinał się na wyżyny graficznej efektowności, ale z całą pewnością jest to gra nowocześniejsza. Efektowniejsza. A jednak wciąż są tacy, którzy wolą klasykę.

Z pewnością zalicza się do nich ZooL, modder, który postanowił przenieść CS-a w wersji 1.6 do silnika CS:GO.

Classic Offensive launch trailer

Pisze autor na stronie projektu w moddb. Dodaje również, że prace nad modyfikacją rozpoczął po prostu z ciekawości - chciał zobaczyć, na jak gruntowne zmiany pozwala silnik CS:GO. Kiedy zorientował się, że jest on dość wszechstronny (pozwalał mu np. na umieszczenie w grze railgunów), pomyślał: „a czemu by nie wskrzesić starego CS-a”.

Modyfikacja ma być dostępna do pobrania już 25 grudnia. Sam autor przyznaje, że z powodu innego silnika nie będzie to rzecz jasna gra identyczna, ale fani oryginału z pewnością poczują się w niej trochę bardziej jak w domu.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)