Tencent znów na zakupach. Tym razem w Polsce. W koszyku Cenega, Qloc i Muve

Wiele wskazuje na to, że 1C Entertainemnt, a więc spółka specjalizująca się w branży gier wideo, zostanie przejęta przez chińskiego giganta. Chodzi oczywiście o Tencent.

Ma Huateng, szef firmy Tencent
Ma Huateng, szef firmy Tencent
Źródło zdjęć: © Bloomberg via Getty Images

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął wniosek dotyczący "przejęcia przez Proxima Beta Europe B.V. z siedzibą w Amsterdamie, kontroli nad 1C Entertainment S.A. z siedzibą w Warszawie". A teraz po polsku.

Właścicielem Proximy jest nie kto inny, jak wspomniany Tencent. 1C Entertainment to z kolei działająca od 20 lat grupa kapitałowa zajmująca się szeroko rozumianą branżą gier wideo. Spółka działa w Polsce, Czechach, na Węgrzech, w Rosji i na Cyprze. Podlegają jej m.in. Cenega, jeden z największych wydawców gier w kraju, Qloc, światowej klasy firma zajmująca się m.in. lokalizacjami czy portami gier oraz Muve, cyfrowy sklep.

Żadna ze stron nie poinformowała jeszcze oficjalnie o transakcji, a jej szczegóły nie są znane. Nie wiadomo zatem w jakim stopniu i czy w ogóle wpłynie to na dotychczasową działalność firmy.

Poprosiliśmy 1C Entertainment o komentarz. Jak tylko go otrzymamy, zaktualizujemy tekst.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
tencentcenegaqloc
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (155)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.