Zmien skórke
Logo Polygamii

Tencent inwestuje (znowu) – tym razem pod skrzydłami korporacji znaleźli się twórcy Spec Ops: The Line

Dodatkowe środki mają pomóc w dalszym rozwoju Yagera.

Po wydaniu Spec Ops: The Line, strzelaniny TPP krytykującej trend militarystycznych gier, które niczym grzyby po deszczu zaczęły wyrastać po premierze pierwszego Modern Warfare w 2007 roku, o niemieckim studiu Yager słuch zaginął. Mimo dobrych recenzji czy ogólnego szumu, jaki powstał po premierze gry, w żaden sposób nie przełożyło się to na jej sprzedaż i w oczach wydawcy (Take-Two) tytuł okazał się porażką. Mimo to deweloperzy przetrwali i w trakcie 20 lat obecności w branży ich studio rozrosło się do 110 osób.

Ostatnim projektem studia jest sieciowa strzelanka The Cycle, która łączy w sobie elementy PvP i PvE. Tytuł pojawił się jesienią zeszłego roku we wczesnym dostępie na Epic Games Storze i dziś dostępny jest w modelu free-to-play. Yager ma też w planach rozbudowę pionu wydawniczego i właśnie w tym pomoże mu inwestycja chińskiego molocha.

Tencent od dawna bierze pod skrzydła coraz więcej growych firm. Epic Games, Riot Games, Activision Blizzard czy niedawne przejęcie większości udziałów w Funcom – to tylko kilkoro wydawców będących częścią tej korporacji. Teraz do tego grona dołączył niemiecki deweloper, jednak jak przekonuje Timo Ulmann (CEO studia) na łamach Gameindustry.biz, nie wpłynie to w żaden sposób na niezależność Yagera:

Tencent to nie tylko wiodąca na świecie firma produkująca gry, ale także płodny inwestor o znakomitych osiągnięciach. Jesteśmy gotowi stać się jednym z partnerów Tencentu […] co znacznie zwiększy zakres naszej działalności, nie tylko poprzez uzyskanie dostępu do sieci i zasobów firmy, ale również wykorzystanie ogromnej wiedzy branżowej, jaką nabyła przez lata obecności na rynku.

Warto zaznaczyć, że nie podano, na jaką dokładnie kwotę opiewała umowa. Raczej nie ma co liczyć na nowego Spec Opsa, ale studio ma w zanadrzu kilka niezapowiedzianych projektów, więc pozostaje nam zatem czekać na dalsze informacje.

Przy okazji Yagera, podrzucam Wam wywiad z Filipem Cholewczyńskim, który obecnie pracuje jako producent w niemieckim studiu, jednak część stałych czytelników może go pamiętać właśnie z łam Polygamii. W rozmowie z Arturem Cnotalskim z serwisu PolskiGamedev mówi o kulturze crunchu i tym, jak wygląda gamedev w Niemczech, a także jak wiele musi się jeszcze zmienić na naszym rodzimym poletku. Polecam, ciekawa lektura.

Bartek Witoszka

Więcej na temat:

3
Dodaj komentarz

Zaloguj się by skomentować
1 Komentarze
2 Odpowiedzi
3 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najpopularniejsza dyskusja
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
princefluff
Użytkownik

Spec Ops: The Line to genialna, wyjątkowa, zaskakująca i bardzo niedoceniona gra. Fabuła i klimat narastającej psychozy daje po pysku i rzuca na kolana. Gorąco polecam każdemu, kto nie grał.

Aimagylop
Użytkownik

Przeszedłem grę na kazdy możliwy sposób i na każdym poziomie trudności, tak mnie wciągnęła. Jedno z zakończeń sprawiło że się popłakałem i nie byłem w stanie zasnąć tamtej nocy.

Popularne wpisy

Popularne Gry