Telltale - to już koniec

Telltale - to już koniec

Telltale - to już koniec
Joanna Pamięta - Borkowska
15.11.2018 13:10

Długa agonia studia zakończy się szybciej, niż myśleliśmy.

Serwis GameDaily doniósł, że studio Telltale znalazło się na etapie likwidacji firmy. Pieczę nad tym procesem sprawuje Sherwood Partners, która zresztą kontaktuje się teraz z mediami i komentuje całą sytuację. Dyrektor studia, Pete Hawley, jest nieosiągalny - skasował konto na Twitterze - a wszelkie zapytania kierowane do niego drogą mailową pozostają bez odpowiedzi.

Spółka Sherwood Partners w rozmowie z serwise GameDaily podkreśla, że likwidacja nie jest równoznaczna z bankructwem. Studio znajduje się na etapie spłaty wierzycieli, zaś jej tytuły mogą jeszcze przejść pod skrzydła innego wydawnictwa.

Co więcej, niektóre gry znikają ze Steama. Nie są już dostępne dwa pierwsze sezony The Walking Dead, Jurassic Park: The Game, Back to the Future: The Game oraz Tales of Monkey Island.

Podczas tegorocznego Comic Conu sam Kirkman powiedział, że jego studio, Skybound, podejmie się doprowadzenia serii The Walking Dead do końca. W tym celu zatrudnili cześć osób, które tak nagle pożegnały się z Telltale. Obiecali również do końca roku wypuścić trzeci odcinek. Czy obecna sytuacja Telltale coś w tej kwestii zmieni? Wszystko zależy od rodzaju umowy zawartej między studiami.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)