Telltale szykuje nowe gry

Jakub Jatkiewicz

04.09.2009 13:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Telltale, studio słynne głównie za sprawą przygodówek (między innymi serii Sam & Max), poinformowało, że prawdopodobnie już w październiku ogłosi światu swoje nowe gry. Co ciekawe, wiele wskazuje na to, że Telltale chce dalej się rozwijać, głownie poprzez zupełnie nowe serie i gatunki gier.

"Sądzę, że będzie to kombinacja wielu rzeczy. Prawdopodobnie pozostaniemy przy niektórych seriach nad którymi pracowaliśmy, ogłosimy także nowe marki, w tym także w zupełnie nowych gatunkach, a nie tylko w komediowych klimatach.

Szef Telltale, Dan Connors wspominał także, że obecnie ludzie lubią serie takie jak Sopranos, True Blood czy też Zagubieni za ich dramatyzm i elementy psychologiczne. Telltale chce podążyć podobną ścieżką.

"Heavy Rain jest czymś co świetnie podążą za tym kierunkiem.

Od zawsze wierzyliśmy, że jest szansa abyśmy także się tam znaleźli. Chcemy kontynuować ewolucję gatunku. Do tej pory za sprawą Sam & Max oraz Wallace & Gromit rozwinęliśmy gatunek na wiele sposobów... ale wierzymy, że jest jeszcze wiele możliwości stworzenia bardziej dramatycznych historii i dramatyzmu w obszarze tego gatunku.

Czas pokaże jak Telltale odnajdzie się w roli twórcy bardziej mrocznych i dramatycznych przygodówek. Firmie na pewno nie brakuje doświadczenia w tworzeniu poważniejszych produkcji, na swoim koncie ma ona bowiem aż siedem gier z serii CSI opartych na popularnym serialu telewizyjnym

*fot.: Telltale *

Źródło artykułu:WP Gry
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)