Telltale Games rozwija skrzydła: robią gry w światach Gry o Tron oraz... Borderlands!

Telltale Games rozwija skrzydła: robią gry w światach Gry o Tron oraz... Borderlands!
marcindmjqtx

08.12.2013 09:17, aktual.: 21.01.2016 16:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wszystko to w swoim charakterystycznym stylu i rozpisane na epizody.

Telltale Games niedawno kojarzyło się tylko z The Walking Dead (choć pamiętamy też Sam&Max), teraz robią jeszcze The Wolf Among Us na podstawie komiksu "Baśnie" i wygląda, że na tym się nie skończy. O grze na podstawie Gry o Tron słyszeliśmy już plotki - na VGX pokazano pierwszy zwiastunik. Nie powiem, by wiele zawierał.

Z pewnością nie będzie to odtworzenie fabuły z książek - to już zrobił serial. A siłą Telltale jest zaskakiwanie gracza. Ale już Gra o Tron RPG, choć niedoskonała technicznie, pokazała, że da się opowiedzieć ciekawą i mroczną historię nawiązującą do opowieści z Westeros. Liczę na wiele występów gościnnych znanych postaci. I na smoki.

Tales from the Borderlands to druga gra, nad którą pracuje studio. Opowieść dzieje się na znanej z gier Borderlands planecie Pandora. Fabułą ma jakieś powiązania z Borderlands 2, ponieważ w zwiastunie pojawia się Handsome Jack. Natomiast bohaterami są poszukiwana przez prawo kobieta i mężczyzna, którzy decydują się na pewną misję...

Nigdy nie myślałem o uniwersum Borderlands w ten sposób - choć miło gadało się z postaciami, to historia była najmniej ważną częścią Borderlands 2. Telltale zamierza wyciągnąć ją na pierwszy plan i zmusić nas do podejmowania decyzji. Czekam nawet z większym zaciekawieniem, niż na Grę o Tron.

Paweł Kamiński

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)