Tell Me Why – dziś debiutuje pierwsza gra AAA z transpłciowym bohaterem

Tell Me Why – dziś debiutuje pierwsza gra AAA z transpłciowym bohaterem

Tell Me Why – dziś debiutuje pierwsza gra AAA z transpłciowym bohaterem
27.08.2020 17:57, aktualizacja: 27.08.2020 18:13

Najnowsza gra twórców Life is Strange pozwala wcielić się nam w Tylera Ronana, pierwszego transpłciowego protagonistę w grze wysokobudżetowej.

Gry wideo stają się coraz bardziej inkluzywne, a społeczność graczy częściej chce sięgać po historie opowiedziane z różnych perspektyw. Właśnie ukazała się gra Tell Me Why, czyli epizodyczna przygodówka od studia DONTNOD, które ma na swoim koncie Life is Strange.

Mimo, że jest to studio niezależne, Tell Me Why powstało jako projekt zamówiony przez Microsoft (dla Xbox Game Studios) w ramach usługi Xbox Game Pass i jest dostępny na Xbox One oraz PC.

Tell Me Why to przełomowy moment w historii gier. Po raz pierwszy w historii ukazuje się bowiem gra AAA z osobą niebinarną w roli głównej. Gdy jeszcze dodamy do tego fakt, że wszystkie nowości są w usłudze Game Pass bardzo wyeksponowane, możemy tutaj mówić o bardzo pozytywnym precedensie w kwestii reprezentacji osób LGBTQ+.

Tell Me Why - Official Chapter One Launch Trailer

Reżyser Florent Guillaume był świadom wyzwania, jakie stanowiło dla DONTNOD stworzenie tego typu gry. Wiedział, że nie będzie w stanie opowiedzieć historii dla każdego rodzaju osoby transpłciowej, więc postanowił, że deweloperzy skupią się na konkretnej historii.

Tyler Ronan to transpłciowy mężczyzna, któremu trudno ufać ludziom. Opokę znajduje jedynie w swojej (cis) siostrze bliźniaczce Alyson. Jego historia utwierdzania swojej tożsamości jest utkana na firmamencie sprzeczności, jakimi usłane jest jego życie.

August Black, transpłciowy aktor podkładający głos Tylerowi Ronanowi uważa, że wprowadzenie takiego rodzaju bohatera w grze wideo da szansę transpłaciowym nastolatkom wreszcie znaleźć element popkultury, z którym mogą się silnie utożsamiać, na co wcześniej nie mieli okazji.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)