Telewizyjny Myst ma producenta i scenarzystę

Telewizyjny Myst ma producenta i scenarzystę

Telewizyjny Myst ma producenta i scenarzystę
marcindmjqtx
08.05.2015 16:10, aktualizacja: 05.01.2016 15:05

Prace ruszyły więc pełną parą, choć projekt wciąż owiany jest tajemnicą.

O planach na telewizyjną adaptację Mysta po raz pierwszy usłyszęliśmy pod koniec zeszłego roku. Projekt był o tyle ciekawy, że miał łączyć serial z interaktywną aplikacją obsługiwaną w trakcie jego oglądania. Tak naprawdę nie wiemy czy chodziło o grę, jakąś appkę towarzyszącą przekazowi telewizyjnemu czy coś jeszcze innego.

Konkretów było mało, więc pewnie nikt by się nie zdziwił, gdyby projekt po cichu umarł. Ale jednak nie. Wytwórnia Legendary podpisała umowę z siecią dystrybucyjną Hulu. To właśnie na niej telewizyjny Myst będzie dostępny.

Wygląda więc na to, że projekt staje się powoli rzeczywistością. Producentem będzie Matt Tolmach, który pełnił tę funkcję również przy okazji The Amazing Spider-Man, a scenariusz powierzono Evanowi Daughterty'emu - scenarzyście Sezonu na zabijanie, Wojowniczych żółwi ninja czy Królewny Śnieżki i Łowcy. Aczkolwiek pomysł ma nie odbiegać zbyt daleko od gry. Opowieść będzie toczyć się wokół pełnej tajemnic wyspy.

Wraz z kolejną porcją informacji o telewizyjnej adaptacji Myst, nie dowiedzieliśmy się jednak nic nowego o zaangażowaniu autorów oryginalnej gry.

[źródło: Deadline]

Maciej Kowalik

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)