Telewizory 3D atakują, a filmów 3D... brak?

marcindmjqtx

06.08.2010 11:38, aktual.: 07.01.2016 13:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chcesz kupić telewizor 3D? To masz duży wybór, ale. może warto się jeszcze wstrzymać, bo po zakupie i instalacji systemu 3D w domu okaże się, że nie ma co oglądać. Ile faktycznie w tej chwili jest filmów 3D?

W Polsce na razie wyszedł tylko jeden prawdziwy film na Blu-ray 3D - animacja Klopsiki i inne zjawiska pogodowe, który w USA dodawany jest do telewizorów Sony i LG. Natomiast w zestawach z telewizorami Panasonika i Samsunga sprzedawana jest Koralina i Epoka lodowcowa 3.

Filmy IMAX 3D na twoim telewizorze? Koncerny próbują poprawić kiepską sytuację. Sony i LG prowadzą negocjacje z Warnerem w sprawie wydania filmów 3D znanych z kin IMAX - Under the Sea 3D, Space Station 3D i Deep Sea 3D. N płytach Blu-ray 3D mają one być dołączane do wybranych odtwarzaczy i telewizorów 3D. Oczywiście w USA.

Filmy IMAX 3D będziemy mogli obejrzeć w Polsce? Ale podobno filmy IMAX mają pojawić się też w Europie, przynajmniej w niektórych krajach. nawet jeżeli nie pojawią się w Polsce. W jaki wiec sposób? Otóż płyty te mają być pozbawione regionalizacji (Region Free), więc na szczęście będziemy mogli odtworzyć zagraniczne edycje na odtwarzaczach kupionych w Polsce.

Jest na czym oglądać, nie ma czego oglądać Producenci mocno promują sprzętowe rozwiązania 3D dla domowej rozrywki, ale zapominają o braku treści, które można byłoby na nich oglądać. W Polsce do kupienia jest jeden film 3D, a do tej pory zapowiedziano wydanie trzech filmów w 3D jak Toy Story 3, Sezon na misia 3D, Straszny Dom 3D, ale tylko ten pierwszy ma określoną datę wydania (listopad). Można jeszcze kupić takie filmy jak Potwory kontra Obcy  oraz Oszukać przeznaczenie 4, ale ten horror można oglądać na każdym telewizorze 2D za pomocą anaglifowych okularów dołączonych do płyty. Nie jest to wysoka jakość 3D, którą oferują dzisiejsze telewizory. Na razie jest więc bardzo kiepsko.

Mariusz Koryszewski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)