Telekomunikacja Polska reklamuje się muzyką z Heavy Rain

Jeżeli podczas oglądania najnowszej reklamy Telekomunikacji Polskiej nie mogliście oprzeć się wrażeniu, że gdzieś już wcześniej słyszeliście tę muzykę, to wasze uszy dobrze wam szeptały.

marcindmjqtx

Związek zauważył nasz czytelnik, Bartosz. W najnowszej reklamie Telekomunikacji Polskiej, z cyklu "Serce i rozum" pt. Pilot i Myszka, koło 20 sekundy słychać fragment z motywu przewodniego Heavy Rain. Reklama:

Dla porównania, motyw przewodni z Heavy Rain, około 2:14:

Podobne? Bardzo. Bo to ten sam utwór.

Jak powiedziała mi Monika Zaręba, z odpowiedzialnej za reklamę agencji Publicis, motyw został zakupiony do spotu z bazy Audio Network. Figuruje tam jako "Mars" autorstwa Nicka Ingrama i Terry'ego Devine-Kinga.

Jeżeli mielibyście ochotę wykorzystać utwór w swojej własnej, amatorskiej produkcji, jest to koszt rzędu 0,83 funta. W przypadku jednak zakupu licencji do reklamy, cena wzrasta do 195 funtów, czyli blisko 900 złotych.

Reklama TP nie ma w swojej treści nic wspólnego z grami, promuje telewizję i usługę internetową, ale jak widać korzysta miejscami z tych samych środków wyrazu, co gry. Czy też "interaktywne wideo".

Konrad Hildebrand

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościheavy rainwideo

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.