Tekken 7 bez boksującego kangura

Tekken 7 bez boksującego kangura

Tekken 7 bez boksującego kangura
30.04.2017 11:27

Twórcy boją się reakcji obrońców praw zwierząt.

Pamiętacie te dawne, lepsze czasy, gdy mężczyźni byli mężczyznami, kobiety kobietami, dzieci znały swoje miejsce, a na koniec dnia można było przywalić w mordę kangurowi i żaden nawiedzony obrońca praw zwierząt nie mówił nam, że to niewłaściwe? Czas na dobre je pożegnać.

A mówiąc konkretniej - pożegnać znanego z serii Tekken kangura Rogera, który nie pojawi się w najnowszej odsłonie serii bijatyk. Twórcy uznali, że klimat na bicie kangurów - nawet uzbrojonych w rękawice bokserskie i mogących oddać - nie jest najlepszy.

Man Punches a Kangaroo in the Face to Rescue His Dog (Original HD) || ViralHog

Stwierdził w rozmowie z VG247 Katsuhiro Harada, producent Tekkena 7. Dodał również, że w ostatnich latach znacznie zwiększyła się liczba obrońców praw zwierząt. A ci, nawet jeżeli prawdopodobnie nie zagraliby w jego grę, to dowiedzieliby się o obecności w niej zwierzęcia z innych źródeł - i mogliby mieć z tym problem.

Po opublikowaniu artykułu Harada zaznaczył na Twitterze, że z tą decyzją nie ma nic wspólnego PETA. Organizacja walcząca o prawa zwierząt ma dość niechlubną tradycję wypowiadania się na temat gier wideo. Protestowała np. przeciwko strojowi tanuki, w którym może biegać Mario w niektórych odsłonach serii Nintendo. W tym jednak wypadku nie zdążyła zabrać głosu, twórcy podjęli decyzję prewencyjnie.

Decyzja dotycząca Rogera nie wpłynie na obecność w grze innego walczącego zwierzęcia - niedźwiedzia Kumy. Jako że niedźwiedzie są ze swojej natury silniejsze od ludzi, Hirada nie widzi w tym miejscu problemu i nie obawia się konsekwencji.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)