Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Tegoroczny Gamescom nie odbędzie się ze względu na decyzję rządu

Strona głównaTegoroczny Gamescom nie odbędzie się ze względu na decyzję rządu
15.04.2020 20:57
Tegoroczny Gamescom nie odbędzie się ze względu na decyzję rząduTegoroczny Gamescom nie odbędzie się ze względu na decyzję rządu
Bartosz Witoszka
Bartosz Witoszka
bDyXRQhy

Organizatorzy twierdzą jednak, że wydarzenie odbędzie się w formie online.

bDyXRQgR

Chyba najmniej zaskakująca wiadomość ostatnich dni (do kompletu brakuje jeszcze notki o ponownym przedłożeniu premiery Cyberpunka 2077), ale dobrze – miejmy to już za sobą.

Zgodnie z wcześniejszymi znakami na niebie i przewidywaniami, niemiecki rząd na dzisiejszym posiedzeniu ustalił wspólnie z tamtejszymi samorządowcami dalszy plan postępowania w związku z niesłabnącą pandemie koronawirusa w Europie i na świecie. Z informacji podawanych przez lokalne media (dzięki Süddeutsche Zeitung) wynika, że od maja dzieci powrócą do szkół, a także zmniejszona zostanie liczba obostrzeń, jednak zakaz organizowania imprez masowych zostaje przedłużony do 31 sierpnia.

Tym samym Gamescom, który w zeszłym roku zgromadził około 373 tysiące osób, w nie doczeka się tegorocznej, pełnoprawnej edycji. Choć sami organizatorzy jeszcze miesiąc temu przekonywali, że wydarzenie się odbędzie, to w obecnej sytuacji ich oświadczenia… cóż, nie mają zwyczajnie racji bytu.

bDyXRQgT

Na Facebooku Gamescomu pojawił się naprędce sklecony post, z którego wynika, że Verband der deutschen Games-Branche (organizacja zajmująca się przygotowaniem targów) planuje zorganizować wydarzenie online tak, jak miało to być w przypadku E3. No właśnie, miało być, bo w zeszłym tygodniu Dominik pisał o całkowitym odwołaniu show organizowanego przez ESA i skupieniu się na “wielkim powrocie” w 2021 roku. https://www.facebook.com/gamescom.cologne/posts/10158235958568774

Niewykluczone, że Gamescom 2020 w wersji online również nie dojdzie ostatecznie do skutku i chyba nikt by się temu specjalnie nie dziwił. Najwięksi wydawcy mają swoje własne “Directy”, twórcy niezależni i wszyscy chętni mogą uderzyć do Geoffa Keighley’a, stając się częścią Steam Game Festival. A Gamescom 2020… A tegorocznego Gamescomu będzie oczywiście szkoda, ale musimy chyba pogodzić się z faktem, że w roku 2020 nie odbędą się żadne duże imprezy.

Tak będzie chyba najlepiej.

Bartek Witoszka

bDyXRQhP