Tego jeszcze nie grali - Red Dead Redemption 2 z downgradem graficznym po premierze

Tego jeszcze nie grali - Red Dead Redemption 2 z downgradem graficznym po premierze

Tego jeszcze nie grali - Red Dead Redemption 2 z downgradem graficznym po premierze
19.03.2019 18:55

A może gracze po prostu zmyślają?

Gracze, nigdy nie ustający w swoich dążeniach do tego, by policzyć wszystkie piksele, zmierzyć wielokąty i ocenić, jak dobrze liczone jest ambient occlusion, są na tropie dość nietypowego zagrania ze strony Rockstara. Okazuje się, że producent Red Dead Redemption 2 mógł w ostatnim uaktualnieniu obniżyć jakoś grafiki gry.

Kotaku, które informuje o sprawie, przywołuje ustalenia m.in. użytkownika Twittera o ksywie Darealbandicoot (ta, jasne). Utrzymuje on, że w oprawie graficznej gry nastąpiły subtelne, ale wciąż zauważalne różnice na niekorzyść pomiędzy premierą a ostatnim patchem. Jako dowód pokazuje chociażby scenę z saloonu - w premierowej wersji gry obraz jest na jego porównaniu wyraźniejszy i bardziej kontrastowy dzięki lepszej jakości oświetleniu.

To porównanie oczywiście wcale nie musi niczego dowodzić. Różnice mogą wynikać z masy innych czynników, jak zauważają bardziej sceptyczni komentujący, chociażby pory dnia w świecie gry, znacząco wpływającej na wygląd tego rodzaju scen.

Darealbandicoot (ta, jasne) w odpowiedzi pokazuje inne screenshoty, mające dobitniej pokazywać jego rację, ale wciąż różnice są na tyle subtelne, że trudno potraktować całą sprawę jednoznacznie.

Obraz

Oczywiście chociaż wszystko to brzmi trochę niedorzecznie, to z pewnością jest możliwe, że Rockstar dokonał jakichś zmian w oprawie graficznej Red Dead Redemption 2. Czy to świadomie, chcąc poprawić działanie gry, czy przez przypadek, w wyniku błędu.

Jak zauważa również Kotaku, jest to w tym przypadku o tyle prawdopodobne, że wśród poprawek, wprowadzonych w ostatnim uaktualnieniu, firma wymieniała te związane z efektami oświetlenia. Być może więc próbując coś poprawić, programiści jednocześnie coś innego popsuli.

To wszystko to na razie jednak wyłącznie domysły. Rockstar nie ustosunkował się na razie w żaden sposób do tych przypuszczeń.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)