Techland spółką akcyjną. A stąd już tylko krok od wejścia giełdę

Strona głównaTechland spółką akcyjną. A stąd już tylko krok od wejścia giełdę
20.04.2021 17:13
Paweł Marchewka, prezes Techlandu
Paweł Marchewka, prezes Techlandu

Nie zliczę ile razy słyszałem, że Techland wchodzi na Giełdę Papierów Wartościowych, by po chwili dowiedzieć się: a nie, jednak jeszcze nie. Dziś takiej pewności nadal nie ma, ale spółka zrobiła milowy krok w tym kierunku.

bEECqkAB

Rok temu odwiedzałem wspólnie z Barnabą i całą śmietanką polskiego dziennikarstwa nową siedzibę Techlandu. Czego tam nie było. Całość prowadził zgrabnie Jarosław Kuźniar, na lunch pracownicy zjeżdżali ślizgawką, firma chwaliła się barberem, fotelami do masażu i pozwoliła wściubić nos niemal wszędzie. Trochę mało było o samym "Dying Light 2", ale w powietrzu unosił się entuzjazm i nadzieja. Najwięcej pytań nie padało jednak o grę, a niekończącą się historię wejścia Techlandu na giełdę.

Dokąd zmierza Techland? Oto czego dowiedziałem się na otwarciu ich nowej siedziby
Dokąd zmierza Techland? Oto czego dowiedziałem się na otwarciu ich nowej siedziby

Oficjalnie nic konkretnego z ust prezesa Pawła Marchewki nie padło. Ale już w kuluarach dało się usłyszeć: po premierze "Dying Light 2", firma zastanowi się na wejściem na GPW. Ale podobne plotki słyszałem w 2018 r., potem w 2019. W ubiegłym również. Aż do dziś.

bEECqkAD

Jak się bowiem okazuje od 1 kwietnia (czego nikt wcześniej nie zauważył) Techland ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, stał się spółką akcyjną. Skąd ta zmiana?

- Zmiana jest naturalnym etapem ciągłego rozwoju firmy. Forma spółki akcyjnej ułatwi nam realizację założonych celów biznesowych i jest elementem szerszego porządkowania grupy i spółek z nią związanych. Zmiana formalna nie wpływa na bieżącą pracę naszego zespołu, w tym na tworzenie "Dying Light 2", naszego flagowego tytułu – tłumaczy mi Katarzyna Lisiecka zajmująca się PR-em w Techlandzie.

Czyli burza w szklance wody? Być może. A może też badanie gruntu. Czas pokaże.z ust p

bEECqkBz