Te gry to wg Rosji propaganda LGBT: Assassin's Creed, Dragon Age i inne

Rosja rozszerza swoje przepisy zakazujące "propagowania nietradycyjnych relacji seksualnych". Na liście dzieł zakazanych znalazło się wiele gier.

Assassin's Creed Valhalla
Assassin's Creed Valhalla
Źródło zdjęć: © Licencjodawca

07.12.2022 | aktual.: 08.12.2022 08:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Prawo zakazujące "propagandy LGBT" istnieje w Rosji od 2013 roku. Dotychczas jednak dotyczyło jedynie treści kierowanych do dzieci. Ostatnie poprawki rozszerzyły je na całą twórczość artystyczną i kulturę popularną, również kierowaną do osób dorosłych.

Jana Lantratowa, sekretarz Rady ds. Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i Praw Człowieka, przygotowała w połowie listopada listę gier, mających zawierać treści niezgodne z nowymi przepisami. Wśród nich znalazły się m.in. Assassin's Creed, Life is Strange, Dragon Age czy The Last of Us.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Za złamanie przepisów grozi kara w wysokości do 400 tysięcy rubli (ok. 29 tys. złotych) dla osób prywatnych i do 5 milionów rubli (ok. 356 tysięcy złotych) dla organizacji. Nie wiadomo jednak, co owe "złamanie przepisów" miałoby oznaczać.

Aleksandr Hinsztejn, przewodniczący komisji Dumy ds. bezpieczeństwa, stwierdza chociażby, że sama informacja o tym, że Oscar Wilde był homoseksualistą nie narazi nikogo na konsekwencje. Problem zacznie się, gdy ktoś powie, że jakość jego pisarstwa wzięła się z orientacji.

Brzmi to wszystko jak straszne bzdury, a znając postępowanie i porządek prawny w Rosji konsekwencją nowych przepisów będzie to, że karać będzie można każdego za cokolwiek. Aktywiści wypowiadający się dla Moscow Times twierdzą, że prawo napisane jest tak niejasno, że równie dobrze można je zinterpretować jako całkowity zakaz dystrybucji mediów z jakimikolwiek elementami LGBT+.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.