Tata-ośmiornica wraca! I potrzebuje Waszej pomocy

Octodad to wydana w zeszłym roku, kompletnie kuriozalna gra, stworzona przez kilku studentów z DePaul University, która w światku produkcji niezależnych zdobyła sporą popularność. Na tyle dużą, że jej twórcy postanowili założyć własne studio o wymownej nazwie Young Horses i rozpoczęli prace nad kontynuacją swojego szalonego dzieła.

marcindmjqtx

By proces produkcyjny przebiegał pomyślnie, potrzebne są im jednak fundusze. Jeśli chcecie przyczynić się do powstania Octodad 2, wejdźcie na portal Kickstarter i wpłaćcie wybraną przez siebie kwotę. Celem studentów jest 20 tysięcy dolarów.

Jeżeli finansowanie zakończy się sukcesem, gra powinna trafić na PC i Maca w przeciągu roku. Twórcy mają w planach również wersje na iPada oraz, co brzmi ciekawiej, przy wykorzystaniu odpowiednio Kinecta i PS Move, na XBLA i PSN. O ile pierwsza część Octodad była jedynie darmową ciekawostką na 40 minut, jak wynikało z listopadowego tekstu Tomka, o tyle "dwójka" zdaje się być już znacznie bardziej złożoną, pełnoprawną grą.

Popieram wszelkie nietuzinkowe, niszowe, świeże projekty i niezależnie od poziomu absurdu, jaki może zaserwować nam Octodad 2, liczę na kreatywność twórców i jestem ciekawy, co z tego wyjdzie. Nie żebym jakoś specjalnie czekał - po prostu czuję się zaintrygowany. Zwłaszcza po zwiastunie, który możecie obejrzeć powyżej.

[via Joystiq]

Adrian Palma

Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.